• |
ide | kryesore

2.6 ton drogë që u kap në Mal të Zi, këta janë dy personat që e ngarkuan në Lushnje (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbulohen identitet e personave të përfshirë në dosjen e kamionit të ngarkuar me 2.6 ton kanabis, i cili u kap në pikën kufitare të Hanit të Hotit nga pala malazeze. Report Tv ka siguruar foton e Përparim Shurdhit, pronarit të magazinës në Lushnje, ku edhe u ngarkua droga, dhe të Arlind Tabakut, i cili është bashkëpunëtori i tij.


Policia e Shtetit, menjëherë pas shkëmbimit të informacione paraprake me homologët malazezë, dërgoi në Malin e Zi, një grup specialistësh të Hetimit të Narkotikëve nga Departamenti i Policisë Kriminale.


Nga veprimet e para rezultoi se kamioni i cili ishte nisur nga Greqia , ishte ngarkuar me lëndë narkotike në magazinën në pronësi të Përparim Shurdhit i ndihmuar nga Arlind Tabaku dhe personi i shpallur në kërkim. Të dyshuarit kishin falsifikuar dhe vulat e ngarkesës për tu dukur të paprekura.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar prova të shumta që do të çojnë në dokumentimin dhe zbardhjen e plotë me prova ligjore të kësaj veprimtarie kriminale. Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

 

1 Comment

  1. QKA THA SANDER LESHI DHE EDI RAMA E KEMI ZHDUKUR FENOMENIN E DROGES HAHA HAHA ,BILES YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO NUK E KAN REPORTUAR FARE NE PORTHALET E TYRE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu