• |
ide | kryesore

Kthehet bilanci i frikshëm i viktimave në Itali, 445 pacientë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit

Lajme, Planet

Rritet sërish numri i viktimave dhe i të infektuarve me COVID-19 në Itali.


34505 persona kanë rezultuar pozitiv dhe 445 pacientë kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, tregojnë të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë.


Gjithsej janë bërë 219.884 tamponë. Kurba e të infektuarve po rritet me shpejtësi në shtetin fqinj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu