• |
ide | kryesore

Presidenti Meta pas dorëheqjes së Thaçit: Besoj në pafajësinë e tij, ky është moment reflektimi

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas lajmit të dorëheqjes së Hashim Thaçit nga posti i presidentit të Kosovës pas konfirmimit të aktakuzët nga Gjykata Speciale. Presidenti Meta ka thënë se ai e vlerëson aktin e dorëheqjes së Thaçit për t’u ballafaquar me akuzat dhe beson në pafajësinë e tij si dhe të gjithë bashkëluftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kreu i shtetit beson se lufta ka qenë e drejtë dhe heroike.


Për Metën, ky është një moment reflektimi për të forcuar më shumë bashkëpunimin dhe unitetin, në interesin më të mirë kombëtar.


2 Comments

  1. Ah sikur te kishte nje radhe edhe per ty, Ramen, Veliajn e Berishen! T’ju benin skanerin e pasurise. Te tregoni se si nga bythgrisur u bete pasunar! Ishalla ka Zot!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu