• |

Video / Liga e Europës: Yazici turpëron Milan: “KO” i parë i Pioli pas 242 ditësh. Fitojnë Arsenal, Leicester dhe Hoffenhaim

F1, Sport

Në javën e tretë të Europa League, Milan fundoset në shtëpi 3-0 kundër Lille dhe kalohet pikërisht nga francezët në krye të Grupit H. Heroi i madh i mbrëmjes ishte Yusuf Yazici që realizoi një trigolësh të jashtëzakonshëm. Sulmuesi turk zhbllokoi rezultatin nga pika e bardhë e penalltisë në minutën 22′-të, për të shënuar golin e dytë dhe të tretë respektivisht në minutat 55′ dhe 58′. Kështu Djalli shënon humbjen e parë pas plot 242 ditësh.

Në mbrëmjen ku u shënuan plot 40 gola, janë regjistruar edhe fitoret e thella të Arseal 4-1 ndaj Moldes, Hoffenheim 5-0 Liberecin dhe Leicester 4-0 ndaj Braga.

Antwerp-LASK 0-1