• |
ide | kryesore

Biden përmbys rezultatin përballë Trump edhe në Georgia, një hap më pranë fitores

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Joe Biden është një hap më afër fitores përballë Donald Trump. Demokrati ka përmbysur epërsinë e Trumpit në Georgia dhe tashmë ka kaluar vetë në epërsi.


Raportohet se Joe Biden në Georgia tashmë ka 2.449.371 vota, ndërsa Donald Trump, ka 2.448.454 apo 917 vota më pak. Deri më tani janë numëruar 99 për qind e votave, duke vënë në epërsi Biden.


Georgia ka 16 vota në Kolegjin Zgjedhor dhe një fitore e Bidenit në këtë shtet do t’ia blindonte demokratit fitoren në zgjedhje, të cilën edhe ashtu e ka afër, bazuar edhe në epërsinë momentale që e ka në Nevada.

Edhe në Nevada, Joe Biden është në epërsi ndaj Trumpit, me rreth 12 mijë vota. Zyrtarisht, fituesi i zgjedhjeve vendoset në mbledhjen e Kolegjit Zgjedhor që mbahet në dhjetor, ndërkohë që ai do të inaugurohet në mbledhjen e Kongresit që mbahet më 6 janar të vitit të ardhshëm.

12 Comments

 1. NE SHBA PO MANIPULOJNE TE KUQT NE SHBA PO TRIUFOJNE ME VJEDHJE MANIPULIME E LLOLLOJ VEPRIMRS QE ME MEDIA RRJETE SOCIALE SOROSI PRONARI FACEEBUKUT DELL DHE KINA BASHKE ME EPIDEMIN E KETYRE BOTA DO MARRE DREJTIM TJETER DREJT KINES DHE PER 20 VITE KUSH DO E ARRI DO SHIKOJ CIMIN E MACIMIN SI DO E ZAPTOJNE BOTEN DREJT NEOKOMUNIZMIT SORJAN…………………

 2. Nje cik e cuditshme qe Biden shton fiks aq vota sa i duhen dhe qe numerimi i 10% te votave(psh ne Georgia) po merr me shume kohe se numerimi i 90% te votave. Kane me shume se 18 ore qe numerojne 50 mije vota dhe akoma s’kane mbaruar. Kjo pak a shume nuk ndodh askund jashte Shqiperise

 3. Neri…
  Ore se nuk po me kujtohet…
  Kush tha.. STOP NUMERIMIT.
  Dhe pa pritur u be terkuz numerimi..
  Kesaj I thone beje vet, tia ngjeshesh tjetrit.

  1. Ai tha vazhdoni numerimin dhe mos merrni vota te tjera, ata ndaluan numerimin dhe moren vota te tjera, votat qe po ndryshojne rezultatin mesa duket. Une thashe qe eshte e cuditshme si probabilitet. Jane vota fallco apo jo do shikohet besoj.

 4. Prisni se nuk keni pare gje akoma. Kjo qe do quhet dhe vjedhja e shekullit do marri fund shume shpejt. Trump ka kaq kohe qe mendon si te shmangi vjedhjen dhe do shikoni shume shpejt se cfare do ndodhe. Demokratet nuk e dine qe te gjitha fletet e votimit jane me kod dhe te verifikueshme dhe se ku jane. Ata menduan se do ja fusin Trump por i bene hesapet gabim. Tani qe po flasim ka filluar nje operacion me arrestime kudo ne amerike per fallsifikimet qe jane bere.

  1. Hahahahah. O I pa emer.
   Po si mor derdimen, e dike ti qe dukesh qe je nje koqe kandari. Se paskan kod fletet e votimit. E nuk e dika partia me e fuqishme ne amerik PD.
   Ca do degjojm akoma.
   Trapi, I budallepsi te gjith ata qe e besojn.

 5. i Paemer i ores 1510 une jetoj ne amerike dhe e di me shume se ty qe je duke ngrene ndonje xhep me fara luledielli. Sa per koqe kandari ben mire mos ti japesh gojes e ti shkerdhej ca ke. Nqs je injorant dhe nuk di ben mire te mbyllesh gojen dhe mos flasesh. Ne amerike nuk jane lejuar vezhguesit republikane to monitorojne procesin dhe pse ka patur urdher nga gjylata. gje qe nuk ndodh as ne Afrike. Prisni mus u nxitoni kjo eshte keshilla ime

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu