• |
ide | kryesore

Eulex mohon bastisjen e zyrave të PDK

Lajme, Të fundit

EULEX mohon të ketë bastisur zyrat e PDK. Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë e cilëson një informacion të tillë të rremë.


EULEX nuk mohonnga ana tjetër bastisjen e banesave të Hashim Thaçit, Kadri Veselit apo Rexhep Selimit dhe zyrtarëve të tjerë të akuzuar për krime lufte.


Ata ndodhen në Hagë në paraburgim, ndërsa EULEX po kryen operacione në Kosovë bashkë me Prokurorinë Speciale si dhe Policinë e Kosovës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *