• |
ide | kryesore

Bajden rreshton fitoret, mund Trumpin edhe në Nevada

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Xho Bajden fitoi edhe Nevadan. Demokrati fiton edhe 6 vota të tjera elektorale që e çojnë në 290. 270 mjaftojnë për tu zgjedhur President.


Tashmë gara vijon vetëm në Georgia dhe Karolinën Veriore. Bajden është në avantazh në Georgia. 16 votat elektorale aty do e çonin në plot 306 të tilla.


Lexo më tej: Xho Bajden Presidenti i ri i ShBA, çfarë ndodh tani 

Në Karolinën Veriore Trump po fiton me një diferencë jo shumë të madhe.

Duket se synimi tjetër i Bajden është të thellojë rezultatin për të fituar sa më shumë vota elektorale kurse nga kampi i Trump duket se kanë nisur lëvizjet për përballjen e dytë, atë në Gjykatën e Lartë.

1 Comment

  1. “Forrest Gump në Ballkan, Borati i botës. Kaloi pjesën më të madhe të kohës duke gënjyer në lidhje me Trump, falsifikoi foto duke përdorur para ruse të dyshimta, tani kalon i pari në anën tjetër. Kur ai hesht mendohet se është budalla, por kur e hap gojëni i heq të gjitha dyshimet. #Basha.” – shkruan Fazllic në Twitter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu