• |
ide | kryesore

Iku Trump/Edi Rama nxiton me “pëlqimin” për Xho Bajden (FOTO)

-Instant, Lajme, Të fundit

Në zgjedhjet që u mbajtën në SHBA, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama zgjodhi të heshtë dhe të mos e përsërisë gafën e katër viteve më parë kur doli në CNN për të sulmuar Donald Trump dhe për të shprehur përkrahjen e Hillari Klinton gjatë fushatës. Por kjo nuk do të thotë se ka qenë indiferent. Vetëm pak minuta pasi Xho Bajden shpalli fitoren në garën presidenciale, kryeministri i Shqipërisë ka nxituar të shprehë pëlqimin e tij për mesazhin e kandidatit demokrat, siç shihet në foton më poshtë. Nuk kishin kaluar as 4 minuta, kur Rama nxitoi me komandën like në Twitter për presidentin amerikan.9 Comments

 1. S’i ka ngelur gje tjeter vecse te pelqeje te tjeret…..mjaft te mos jene evropiane! hahahahahahahahahahahah

  1. Sigurisht. Shau Teump se mendoi ti bente pershtypje Klinton. Kur Trumpi erdhi ne pushtet, perdori dhe pati nevoje per zagare e lakej te tipit Rama. Te cileve u dergonte edhe ndonje leter sa here perzinin nga nje iranian. Per Trump u prish dhe me Merkel. Qe ja dhjeu ne kale Kurtin e Kosoves. Dhe sot u qan hallin te arrestuarve te UCK te cilet nuk la gje pa bere qe ti fuste brenda.

 2. Por tani shikohet se Hashim Thaçi dhe shokët e tij nuk kanë shkuar në Hagë për trafik organesh, çka shpifte raporti, por për akuza të tjera, kryesisht eleminime fizike pas luftës dhe keqtrajtime e vrasje gjatë luftës. Akuza të tilla në ekstrem ndaj Hahsim Thaçit për këtë gjë, ka bërë Sali Berisha.

  Sali Berisha ka akuzuar së fundi Hashim Thaçin se ka eleminuar 200 drejtues të LDK-së në Kosovë dhe për këtë duhet të shkojë në Hagë të përgjigjet.

  Në fakt, shifra e veprimtarëve të LDK të vrarë pas lufte është shumëfishuar nga Berisha mbi 20 herë, shumë më tepër se sa trillimet e Dick Marty-t.

  Pra nëse Berishën e krahasojmë me Dick Marty-n, Dick Marty del njeri serioz dhe i moderuar. Për më tepër që Hashim Thaçi dhe shokë e tij nuk po përballen në Hagë për akuzat e Dick Marty-t, por gjëra të tjera, si kjo deklarata e Berishës, që është bërë në maj 2019 në emisionin 360 gradë të Artur Zhejit

  1. Po po po me vonese, se s’e kap dot sufllaqen po komentove i dyti – s’ta jep sistemi
   Pa buke sonte….

  2. Po cja fut pordhes. Po merret vesh sa kane vrare. Po pse ca bene pasi ushtria e policia serbe iku nga Kosova. Vrane e eleminuan ca u deshi bytha. Edhe per ndonje hater a fejese te prishur. Raporti Martit thote. Lerini te qerohen. Te pakten pati nje menyre te zhduken keto idiotet ne Kosove. Po ketyre taneve si tua bejme. Kete mendoni. Kush do ti qeroje keto bajgat tona.

 3. OR YMER KY GREG KRISTAQ RAMA ME KE ESHTE ME AFER ME VELLAIN OLSI APO EDIN?? thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA MOS SHKRUAJ KETU PAEMER OR ZAGAR I TREDHUR NGA EDO RAMA DHE ORGANIZATA

 4. O i paemer. Ti qenke nje i mirepaguar nga antishqiptaret e tipit Rama and kompani. Ne qoftese jane vrare 10 anetar te LDK nga Thaçi e Thaçet (kundrshtaret politik) le te marrin denimin e merituar. Ne te kundert fitojne lirine te cilen e uroj dhe une, por kam bindje te lekundur se ku ka ze nuk eshte pe gje.

 5. “Forrest Gump në Ballkan, Borati i botës. Kaloi pjesën më të madhe të kohës duke gënjyer në lidhje me Trump, falsifikoi foto duke përdorur para ruse të dyshimta, tani kalon i pari në anën tjetër. Kur ai hesht mendohet se është budalla, por kur e hap gojëni i heq të gjitha dyshimet. #Basha.” – shkruan Fazllic në Twitter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu