• |
ide | kryesore

PD: Rama po bën punën e Vuçiçit me akuzat ndaj UÇK-së

Lajme, Të fundit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka shkruar se kryeministri Edi Rama, ndonëse në dukje duket se mbron ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, po bën punën e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç duke akuzuar UÇK-në për trafik organesh.


“Kujt po i shërben Edi Rama që po akuzon UÇK për trafik organesh? Pse Edi Rama po e rinxjerr këtë tezë, kur, në fakt, vetë Hashim Thaçi dhe të tjere thonë se nuk janë pyetur kurrë për këtë çështje. As në aktakuzë nuk ekziston. Sepse Edi Rama po bën punën e Vuçiçit për ta bërë pis UÇK-në dhe luftën e Kosovës. Tradhtari i kombit lobonte dje për ndarjen e Kosovës, sot riciklon akuzat e Serbisë për trafik organesh.”, shkruan Paloka.


3 Comments

 1. Te qr,thjeshte thuaj po ose jo,ke qene apo ske qene pjese ne hetime,kaq.Te tjerat jo covid ,jo kjo,jo ajo Jane gjera qe na I thia cdo dite

 2. Keta te PDs me duket se bejne deklarata per femijet . Pa kuptim dhe jashte cdo llogjike.

  Rama po pyet Lulushin , a i ka bere ai letrat me mjekun Peruvjan per shtepine e Verdhe apo jo ?
  Nuk kam lexuar asnje rresht ne deklarata e Rames te akuzoje UCK per trafik organesh .
  Ai biles po ju akuzon juve se keni ndihumar te kopsiten letrat kunder UCKs
  Kete po e thoni ju te PDs tani.

  Ves i vjeter i shqiptareve. Kur nuk kane nje pergjigje te arsyeshme ndaj akuzave te kundershtarit , me nxitim dalin me tezen se ‘ PO I SHERBEN BEOGRADIT’ ..
  Se si po i sherben Rama Beogradit duke pyeter Bashen se kush i kopsiti letrat ne prishtine kunder udheheqesve te UCK , se kush pergatiti dosjen per shtepine e verdhe , dhe se pse e firmosen raportin e Dik Martin ( Berisha dhe Meta) ,,,,, vetem keta te PDs jane ne gjendje ta shpjegojne.

 3. Ti o i mendshmi i Bythes-pse nuk i ben pyetje vetes qe ;me e mire ishte ndarja e Kosoves duke bashkepunuar me Vucicet apo kjo qe politikanet te shkojne ne gjyqin e Hages .Atje vertetohet se jane te pafajshem apo kane kryer krime lufte.Atje shkoi dhe -Ramush Haradinaj ,por doli i pa fajshem ?Dhe ky monstra -kryeminister-qe ju e mbroni me fanatizem e paditi per ta cuar ne gjyq dhe me pas u terhoq si qen me bisht nder shale..C’te keqe ka deri ketu .Ti nenshtrohen hetimit dhe neqofte se jane te implikuar ne krime lufte te denohen .Ai po e ngre me te madhe tani per bashkpuntorin -Thaci-duke bere zhurmnajen per te terhequr vemendjen nga situata kaotike e -korona virusit ketu tek ne qe te infektuarit po rrine neper autombulanca deri sa te bejne veprimet se kush do vdese dhe kush do i nenshtrohet mjekimeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu