• |
ide | kryesore

Mblidhet samiti i “Minishengenit Ballkanik”/ Vuçiç: E rëndësishme është që nuk i mbyllëm kufijtë njëri-tjetrit

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka publikuar foto nga konferenca e mbledhur online për “Minishengenin Ballkanik”. Sipas postimit të presidentit serb një nga vendimet e marra në këtë konferencë ishte lëvizja e lirë e qytetarëve në këto shtete pa nevojën e një testi Covid-19 negativ. Vuçiç e ka konsideruar këtë një hap të rëndësishëm dhe ka thënë se nëpërmjet këtij vendimi shtetet zotohen ta luftojnë pandeminë së bashku dhe të mbështesin njëri-tjetrin duke forcuar raportet në mes tyre.


“Duhet të kujdesemi për veten, të përpiqemi të ruajmë pavarësinë tonë dhe të marrim vendimet tona. Dhe këto vendime do t’i marrim vendime me shtetet më të afërt. Kjo thellon besimin dhe marrëdhëniet e mira midis Tiranës, Shkupit dhe Beogradit” shkruan Vuçiç.


3 Comments

  1. Ku e ke parteren tende eda ramen apo po pregatit fletarrestet e shqiptarve bravo vucic e ralizove endrren tende por mos harro kjo ka qene endrra e EDA RAMAS ME PARE PRA EDA ESHTE SHUME ME I GEZUAR SE TI SEPSE MENDON SE NE BOTEN SHQIPTARE SKA ME KONKURENT PER POSTET PRESIDENT KRYEMINISTER KESHTU MENDON EDA SI GREK QE ESHTE POR GABON SE DO E Q… ME SHUME SE TI TE DJATHTET SHQIPTAR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu