• |
ide | kryesore

Takimi me naftëtarët, Rama mbërrin në Fier

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në bashkinë e Fierit për të zhvilluar takimin e paralajmëruar me perfaqësinë e naftëtarëve, të cilët prej afro një viti protestojne për pagat e prapambetura. Takimi ishte planifikuar në orën 18.00, por Rama mbërriti vetëm pak para çastesh.


Ndërkohë që naftëtarët do të përfaqësohen nga 6 naftëtarë dhe dy gra naftëtare.


Gratë ndërkohë sot rreth orës 10 të mëngjesit kanë lënë ambientet e grevës, pas 25 ditësh të ngujuara.

Pasi kanë dalë nga greva, ato thanë se e morën këtë vendim prej shëndetit të tyre dhe se shpresojnë të mos dalin të zhgënjyera. Duke e quajtur reagimin e Ramës një dritë jeshile, ato shpresojnë që të dalin me një fitore.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu