• |
ide | kryesore

(FOTO) Mjekët pranë trupit të pacientit që u hodh nga kati i tretë, policia rrethon zonën me shirit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijnë pamje nga Spitali Infektiv në QSUT, pak momente pasi një pacient me Covid-19 u vetëhodh nga lartësia e spitalit.


Në fotot e shkrepura nga LSA, mjekët duken pranë trupit të pacientit 69-vjeçar, dhe personeli që përpiqet të mbajë larg familjarë të cilët duan të dinë se çfarë ka ndodhur dhe kush është personi që ka ndërmarrë këtë akt.


Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka rrethuar me shiritin e verdhë skenën ku ka ndodhur ngjarja. Policia bëri me dije se pacienti është gjallë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

2 Comments

  1. Këto janë pasojat shkatërruese mendore të kësaj atmosfere mbytëse dhe frikës te virusit “të padukshëm”, vetvrasje, të krijuar nga qeveria dhe mos-veprimi i opozitës. Frika dhe mungesa e një zgjidhjeje te vret me tepër se sëmundja, fut ketu dhe pasojat e tjera katastrofike ne gjendjen mendore dhe ekonomike të njerzëve. Dhe tani këta duan t’a kyçin prap vendin!!

    Kerkoni se si përhapet virusi (nga e hedhin?), çfarë ilaçesh efektive ka (se ka), pse disa i kap të tjerët shumica jo, mungesa e efektivitetit te maskave dhe “distancimi social”, te kyçjeve (virusi nuk punon me turne), etj.

    P.S. Çfarë bëjnë avionët e huaj qe hedhin kimikate te rrezikshme përdite ne Shqiperi ??!! Kush i lejon?! Ngrini syte nga qielli se aty i keni me shumicë. Nuk e fshehin më.

  2. Këto janë pasojat shkatërruese mendore të kësaj atmosfere mbytëse dhe frikës te virusit “të padukshëm”, vetvrasje, të krijuar nga qeveria dhe mos-veprimi i opozitës. Frika dhe mungesa e një zgjidhjeje te vret me tepër se sëmundja, fut ketu dhe pasojat e tjera katastrofike ne gjendjen mendore dhe ekonomike të njerzëve. Dhe tani këta duan t’a kyçin prap vendin!!

    Kerkoni se si përhapet virusi (nga e hedhin?), çfarë ilaçesh efektive ka (se ka), pse disa i kap të tjerët shumica jo, mungesa e efektivitetit te maskave dhe “distancimi social”, te kyçjeve (virusi nuk punon me turne), etj.

    P.S. Çfarë bëjnë avionët e huaj qe hedhin kimikate te rrezikshme përdite ne Shqiperi ??!! Kush i lejon?! Ngrini syte nga qielli se aty i keni me shumicë. Nuk e fshehin më.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu