• |
ide | kryesore

Trump nuk pranon të largohet, ekipi i Biden përgatitet ta dërgojë në gjyq

F1, Lajme, Planet

Presidenti amerikan i zgjedhur Joe Biden nuk përjashton ndërmarrjen e veprimeve ligjore kundër administratës Trump, duke e akuzuar atë për pengim të paligjshëm të procesit të tranzicionit.


Ekipi i Biden-Harris u shpreh se ishte gati për veprime ligjore për të shpejtuar mekanizmat e tranzicionit.


“Ka një numër opsionesh në tryezë, veprimi ligjor është sigurisht një mundësi, por ka edhe mundësi të tjera që ne po shqyrtojmë” tha një zyrtar për CbsNews.

Por Trump nuk dorëzohet. Ai deklaroi sot se “Ne po bëjmë përparim të madh, ne do të fitojmë”.

3 Comments

  1. koha te logjikojm ,cfar duam dhe ,cfar po mendojm, cfar po veprojm ,dhe e sigurt,cfar na pret thotë:

    amerika eshte shtet kombesish,ku luhen dhe perfaqsohen interresat e gjitha kombesive,esht shtet i kosoliduar funksional demokratik,por perparsi kan ne influe ce fuqija dhe interesi ,e shperndar sipas lobeve ku lobi cifut ka fuqin dhe influen cen me te malle,,rrezikon deshtim dhe perzierje te malle dhe ndikim negativ ne bot,per shkak se mundesit nuk permbushin interesat,per te mos shkuar drejt kaosit,zinxhir si njerzim ne pergjithesi dhe shtete ne vecanti,nevoitet,nje pozi cionim i te gjitheve ne domosdoshmerit,me rregull dhe hak,akuzat urrejtja hakmarrja presionet imponimet padrejtesija antivlera,tashme nuk kan vler dobi ne mezin njerzore,i kan plotsu kuptimet praktikisht gjat zhvillimit me fakte,njerzimit i duhet gjithcka qe jep qartesi gjalleri siguri paqe zgjillje shpres,kemi nevoj,ta pastrojm shpirtin permes vlera te jemi me te meshirshem tolerant fales bamires ndihmes dhe plotesues ne dobi me njeri,tjetrin,dhe keshtu me leht arrim te zevendesojme urrejtjen me dashuri ,luften me paqe dhe problemet me zgjillje ne mezin njerzore,ZOTI NA NDIHMOFTE QE TE GJITH TE BEHEMI PREJ TE MIREVE DHE NE KRAH TE MIRES,AMIN,

  2. Kur te numrohen vetem votat e ligjshme dhe te certifikohen votimet sdo te kete nevoje per ekipin e bidenit te nxjerre askend nga wh.
    Me shkelma ju pelqen ne endrrat tuaja 4vjecare po taksirat rrotullohu nga krahu tjeter dhe nji 4vjecar tjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu