• |
ide | kryesore

Britney humb në gjykatë, babai i saj do të menaxhojë financat dhe jetën e këngëtares

-Instant, Paparazzi, Slider

Gjykata amerikane e ka hedhur poshtë përpjekjen e këngëtares që të jetë sërish kontroll mbi financat dhe të marrë vet vendime për jetën e saj.


Jamie Spears është kujdestari ligjor i vajzës së tij qe 12 vite, sepse shqetësohet për shëndetin e saj mendor – shkruan BBC. Avokati i këngëtares ka thënë se ylli i muzikës pop ka frikë nga babai dhe nuk do të performojë derisa ai mbetet në rolin e kujdestarit.


Në anën tjetër, avokatja e babait të Britneyt ka theksuar se Jamie gjithmonë ka vepruar në interesin më të mirë të vajzës së tij.

 Sipas një marrëveshje që e ka sjell, Spears nuk i ka kontrolluar financat dhe vendimet për karrierën që nga viti 2008. Kjo e drejtë rëndom u merret personave që nuk janë në gjendje t’i marrin vet vendimet, siç janë ata me demencë apo sëmundje të tjera mendore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu