• |
ide | kryesore

Fenomeni i prostitucionit në qendra masazhi/ Goditet një tjetër pikë, menaxheri në pranga

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Arrestohet për shfrytëzim prostitucioni dhe për përshtatje të qendrave të masazheve për shfrytëzim prostitucioni, menaxheri i një qendre të tillë në Tiranë.


Ndërkohë që janë proceduar penalisht dhe 4 shtetase, për veprën penale “Prostitucioni”.


Çfarë thotë policia 

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, pasi kishin siguruar të dhëna në rrugë operative se disa shtetase shfrytëzoheshin për prostitucion nga menaxheri i një qendre masazhi, kanë organizuar punën për të dokumentuar veprimtarinë kriminale të këtij shtetasi.

Në bazë të provave të grumbulluara, si rezultat e një pune disamujore,  u kap dhe u vu në pranga shtetasi F. H., 35 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas, në cilësinë e menaxherit të qendrës të masazhit, rekrutonte femra nëpërmjet njoftimeve në gazetë, me pretendimin për t’i punësuar si masazhatore dhe më pas i detyronte ato që t’iu ofronin klientëve të qendrës së masazhit edhe shërbime s*ksuale.

Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht edhe 4 shtetase të punësuara në këtë qendër, për veprën penale “Prostitucioni”.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë vijojnë hetimet për identifikimin e bashkëpunëtorëve të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.


3 Comments

 1. O cfare zbulimi paska bere policia. Cfare operacioni me emer demek te koduar. Vetem policia

  nuk e di se te gjitha keto hotele si kerpurdhat pas shiut neper lagje e rrugica jane vetem qendra

  prostitucioni e shperndarje droge. Le te survejojne nje holel cfardo vetem njezetekater ore ne menyre

  te fshehte dhe pastaj ta ballafaqoje me dokumentat e regjistrimit e te tatimeve cfare po del.

  Eshte e qarte se miratimi i lejeve te ndertimit neper lagje e rrugica eshte leje per kete lloj aktiviteti

  pra vete qeveria e bashkia legalizojne kete aktivitett fitimprures dhe nuk kane pse bejne te paditurin

  kur vete ata e kane lejuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.