• |
ide | kryesore

Halsey tregon pse e ndryshoi emrin e vërtetë

-Instant, Paparazzi, Slider

Në një intervistë të dhënë për Cosmpolitan, këngëtarja 26 vjeçare, e cila ka lindur si Ashley Nicolette Frangipane – ka folur haptazi për ngritjen në famë dhe përse vendosi të ndryshonte emrin skenik.


“Njerëzit dëgjojnë për mua dhe ata duan të pikturojnë historinë time si një përrallë e leckave të pasura, por kjo nuk është e vërtetë. Ishte një proces shumë i ngadaltë dhe i dhimbshëm”, shpjegoi ajo. “Kur e shoh përsëri, jam shumë krenare për atë vajzë adoleshente. Unë nuk njihja askënd në industrinë e muzikës. Unë isha nga New Jersey. Unë nuk kisha para, dhe nuk kishte asnjë mënyrë që të shkoja në kolegj”. Halsey shtoi se e kuptoi herët që ëndrrat e saj ishin ‘deri tani të marra’ dhe ajo kishte ‘largpamësi të dinte që të jesh unë nuk ishte e mjaftueshme’.


“Unë duhej të bëhesha dikush tjetër. Në atë kohë, ndjeva që Ashley nuk e meritonte të ishte e famshme dhe e suksesshme sepse nuk ishte aq e veçantë, por nëse unë do ta bëja Halsey, ndoshta ajo mund të ishte”, vazhdoi ajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu