• |
ide | kryesore

Arrestohet fansja e reperit Jay-Z, u fut në aeroplan vetëm për të parë reperin

-Instant, Paparazzi, Slider

Një fanse e reperit Jay Z është arrestuar pasi ajo iu shmang sigurisë dhe hipi në një fluturim të ‘American Airlines’ për në Los Angeles, në një përpjekje për të parë reperin.

Yaazmina Payton, 23 vjeçare, u arrestua në Aeroportin Ndërkombëtar O’Hare në Çikago të dielën në mëngjes, pasi ajo hipi në fluturimin për në Los Angeles, sipas Chicago Tribune. Prokurorët e Qarkut Cook i thanë një gjykatësi të hënën se dikush lajmëroi një agjent biletash kur ata panë zonjën Payton nën litarë në portën e biletave në Terminalin 3. Pasi ajo nuk ishte në gjendje të dispononte një biletë ose leje bordi, zonja Payton u arrestua dhe u akuzua për shkelje kriminale.


Autoritetet thanë që zonja Payton u ofroi atyre se si ajo arriti t’i shmangej sigurisë, duke thënë se ajo shkoi në një zonë të sigurt ndërsa oficerët e Administratës së Sigurisë së Transportit (TSA) ishin të shpërqendruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.