• |
ide | kryesore

Lulzim Basha i bashkohet nismës së shqiptarëve të Kosovës “Liria ka emër, UÇK”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha i është bashkuar një nisme në rrjetet sociale të shqiptarëve të Kosovës në solidaritet me ish- përfaqësuesit e lartë të UÇK-së.


“Liria ka emër, UÇK”. Kështu e kanë pagëzuar nismën, e cila është shpërndarë masivisht në rrjetet sociale. Mijëra shqiptarë kanë ndërruar profilin ose foton e kopertinës në facebook pas akuzave për krime lufte kundër ish drejtuesve të UÇK.


Për të shprehur solidaritetin me të gjithë ata që sakrifikuan gjithçka për lirinë e Kosovës së martizuar nga krimet serbe, zoti Basha ka vendosur në kopertinën (cover) në llogarinë e tij në facebook moton “Liria ka emër, UÇK”. 

4 Comments

  1. Bravo Luli! Hajde tani mos humb rastin, nxirri rregjstrimet qe te kane dhene kosovaret per krimet qe ka bere Serbia.

  2. Një dokument i asaj kohe, që disponohet nga Top Channel, del emri i Bashës si këshilltar në grupin e stafit te antropologut peruan Jose Bablo Bayrabar.

    Peruani Bayrabar është i njohur për zellin e tij në gjetjen e të ashtuquajturave krime të UCK në Kosovë dhe në veri të Shqipërisë. Debati për punën e tij, Burrel me shtëpinë e verdhë dhe në Kukës, u hap edhe 10 vite më parë. Në atë kohë doli emri i Lulzim Bashës, i cili ishte ministër në qeverinë Berisha,ky eshte vertet patriot hajvan dhe maskara inteligjent,nisma per uck kerkon kasetat kjo eshte ajo qe duhet te beje basha dhe te tregoj sa patriot eshte ne fcb te gjithe behen patriote shqiptaret e vertete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu