• |
ide | kryesore

Basha: Shqipëria është e fundit në çdo fushë, vendi ka nevojë për shpresë të re

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kujtuar kryeministrit Rama planin e masave që ka propozuar për të përballuar pandeminë dhe që qeveria nuk i ka zbatuar.


Basha shto se tani është koha që Shqipëria të ketë një qeveri që punon për njerëzit, që kujdeset për ta dhe fuqizon ekonominë, dhe pikërisht këtë gjë munda ta bëjë vetëm ai me opozitën.


 

 

“Shumë pak, shumë vonë. Ka mbi 6 muaj që kemi propozuar plan masash për të përballuar pandeminë. Fatkeqësisht Rama nuk e ka zbatuar. Sot e kësaj dite, Shqipëria është e fundit në çdo fushë. Ndihma ekonomike për është më e ulëta. Shëndetësia është në kolaps. Ekonomia në krizë.
Shqipëria ka nevojë për shpresë të re. Vendi ka nevojë për një qeveri që kujdeset për qytetarët e tij dhe fuqizon ekonominë. Ne jemi të vetmit që mund ta bëjmë këtë! Është koha që Shqipëria të ketë një qeveri që punon për njerëzit”, tha Basha.

4 Comments

 1. Stop me takime te tjera dhe pusho se foluri brockulla. I ka ngelur ora tek plani me 5 pika. Shto dhe vaksinen beje gjashte mbase behesh me pak acarues.

 2. PERMTO NDRYSHIME RADIKALE DHE NDESHKUESHMERI ME BURG PER POLITIKANET QE KANE ABUZUAR . NOTERIZOJE SE NUK JE I BESUESHEM .

 3. Shprese te re me fiore hollandezin.
  Lulzime ku e ke gruan dhe vajzen ne AL apo Hollande? A kane gruaja dhe vajza nenshtetsi shqiptare? Pse JO?

  Nuk ngjall shprese ti o shkerdhat, qe nje kembe e ke ne Hollande dhe nje kembe te vila me pishine ne Tirane dhe Hamallaj.

 4. Siç dihet, Zyra Biografike Serbe, për hetimin e krimeve të luftës në Kosovë, ku drejtor ishte Lulzim Basha, Zv.drejtore Argita Malltezi, Sekretare Aurela Isufi (gruaja e Bashës) dhe Asistent Juridik Erion Isufi (Kunati i famshëm i Bashës), hartonte dosje të zeza krimesh, kundër luftëtarëve e komandantëve të UÇK, në favor të Serbisë, të cilat, Beogradi i depozitonte në Gjykatën e Hagës, si provë, që kosovarët ishin vrasës të serbëve dhe jo serbët, vrasës të kosovarëve”, shkruan portali.

  Me këto dosje, janë përndjekur, arrestuar, gjykuar e dënuar, 57 luftëtarë dhe komandantë të UÇK, mes tyre dhe Ramush Haradinaj dy herë dhe tashmë ish komandantët e tjerë, që përkon me udhëheqjen politike të Kosovës së pasluftës.

  Ndërkohë që janë në “listën e zezë” serbe edhe 513 luftëtarë të tjerë të UÇK, të skeduar për krime ndaj serbëve, prej dosjeve të hartuara nga treshja që dejton PD-në, Lulzim Basha, Argita Berisha Malltezi, Aurela Isufi-Basha dhe Erion Isufi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu