• |
ide | kryesore

PD: SPAK të mos zvarrisë hetimet për pasurinë e deputetit Bushati (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit, Video

Pasi SPAK regjistroi padinë e Partisë Demokratike për deputetin socialist Ervin Bushati, selia blu kërkon që të mos zvarriten hetimet. Bushati është vënë nën hetim për fshehje pasurie dhe falsifikim dokumentesh. 


PD e akuzon atë për disa prona në Tiranë, Qerret dhe Sarandë për të cilat thotë se deputeti i ka përfituar ilegalisht.


“Kur bëhet fjalë për të fshehur pasurinë, deputeti dhe Kryetari i PS për Tiranën, Ervin Bushati, është kopje e shefit të tij të madh Edi Rama dhe e shefit të tij më të vogël, Erion Veliaj” –thuhet në deklaratën e Partisë Demokratike. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. JO VETEM PASURINE E KETIJ POR NE FILLIM TE KONTROLLOHEN PASURITE E TE GJITHE POLITIKANEVE MAVI DHE PASTAJ ME RADHE TE POLITIKANEVE OPOZITAR. PSE KA VJEDH ME PAK PEZA , JEVGJITI I GJIROKASTRES , VELIAJ , PALLOSHI DHE SHUME MINISTRA DHE DREJTORE TE TJERE ? DUHET NJE GIJOTINE PER KEDO QE KA PREKUR HAKUN E POPULLIT .

  2. Mendo kur ka bere pasuri ky qe eshte njefare lëngu ne Rilindje, imagjino tigrat e hijenat ministra, zvministra, drejtora te pergjithshem. SPAKU do e coj rastin per moskompetence ne gjykaten e Llakatundit:)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu