• |
ide | kryesore

Rama premton: Rruga e Arbërit verën e ardhshme do të jetë realizuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rruga-e-arbrit-publikohen-detajet-e-projektit-te-kompanise-kineze_1492065032-7432514.jpg

Edi Rama premtoi se verën e ardhshme Rruga e Arbërit do të jetë një ëndërr shumëvjecare e realizuar për dibranët.


Rama në shtator bëri me dije se në Rrugën e Arbërit janë realizuar 60% të punimeve teksa punimet vijojnë.


Sot kryeministri ka publikuar një video teksa shfaqet një makinë duke bërë ‘xhiro’ nëpër shtratin e rrugës.

Po ashtu ai thotë se rruga do të zbulojë për tiranasit hapësirat magjike të jastëkut të gjelbër të kryeqytetit.

STATUSI NGA EDI RAMA

MIRËMËNGJES 😊

dhe me këtë xhiro nëpër shtratin e hapur të Rrugës së Arbërit, që në verën e ardhshme do të jetë një ëndërr shumëvjeçare e realizuar për dibranët, e do të zbulojë për tiranasit hapësirat magjike të jastëkut të gjelbër të kryeqytetit që shtrihet deri pranë Dibrës, ju uroj një javë të mbarë 🙏

9 Comments

 1. Κjo rruge nuk eshte e vertet. Mos e besoni. Besoni lapsin dhe kryeministrin e ardhshem Lulzime bashen. Ai do e shtroj kete rruge, ai mbahet per premtimet e mbajtura. Dhe njihet boterisht si puntor I madh, kur fle gjume.

  1. O spermatozoid i lalillumit!
   Po Bastardi i Kristaqit s’ka shtruar ASNJE RRUGE NGA FILLIMI DERI NE FUND, thjesht ka mbaruar veyem disa nga ato qe gjeti te filluara, madje shumicen 6-7 vjey pasi erdhi ne pushtet!

 2. Psome, ka me nje rruge, 7-8 vjet!!!! Jo sot, jo neser, ja sa te piqen ftojnjte, ja sa te piqen mollet, sa te korrim mistrin, sa te korrim jonxhen e vkart…………!

 3. Nëse nuk do të kishte ardhur në pushtet ky patoku dymetrosh në 2013, Rruga e Arbërit do të kishte përfunduar që në 2014-ën.
  Për dy vjet përfundoi qeveria Berisha Rrugën e Kombit dhe Rrugën Tiranë Elbasan me tunele të gjata e mijra kilometra të tjera në gjithë Shqipërinë.
  Ky ka 7 vite që premton se Rrugën e Arbërit do ta përfundojmë vitin tjetër.
  Tetë vite në pushtet e veç bëri kllounin nëpër televizione.
  Në vitin e nëntë, në 2021, kur e ka të sigurtë largimin nga pushteti, premton të bëjë të gjitha mrekullitë në 3D.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu