• |
ide | kryesore

Dëshmitari i masakrës së Krushës: Flas me të vdekurt, pi duhan me ta…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Milaim Bellanica, dëshmitari kryesor i masakrës së Krushës së Madhe ka treguar disa momente nga jeta e tij persona në një intervistë për gazetën Ekspress. Në fjalën e tij, ai ka pohuar se “pi duhan me të vdekurit”, duke iu referuar masakrës në fshatin e Rahovecit.


Bellanica ka treguar gjithashtu përvojën e tij me një person që ia kishte marrë një të vdekuri duhanin, duke shkuar dhe më tej, ndërsa pretendon se edhe nëna e tij flet me personat që nuk janë më.


“Çdo ditë më thonë si po shkel mbi gjakun tonë. Flas me ata, komunikoj me të vdekurit. Edhe pij duhan. I kam marrë duhanin, i kam thënë si nuk qohesh me pi duhan, ja kam marrë duhanin. Çdo ditë më thonë a të kujtohet kur ma more duhanin? E shoh trupin e tijna, vjen trupi e shoh, flas me ta. Dy herë nana me ka nxa tu folë me të vdekurit. Gjithkujt i duket absurde, por mua më ndodhin,”– deklaroi ai për emisionin në T7.

Milaim Bellanica është dëshmitari i masakrës së Krushës së Madhe i cili xhiroi varret masive në Krushë të Madhe. Pamjet e tij më pas u publikuan nga BBC, dhe më pas pretendon se ia ka marrë krydemokrati Lulzim Basha.

9 Comments

 1. Po fole kunder politikes shqiptare.
  Direkt gazetaret dhe portalet qe ata kontrollojn. Te shpallin armik, te cmendur, ose te bler.
  Shenim…
  Kjo vlen per te dyja krahet e politikes.

 2. Kulluri duke tallur Bashën, i cili sipas tij e ka humbur komplet mbështetjen dhe nuk mbledh dot as dhjetë persona në takimet e tij shkruan: Basha nuk cenohet nga urdhri i ri i qeverise per ndalimin e mbledhjeve politike! Ai ka 3 vjet qe nuk mbledh dot me shume se 10 vet ne PD!

 3. I hngshin mutin ata qe ja marin per baz fjalet keti vllaut e tato palls ben gruaqir blushit qe sajon gënjeshtëra ne mbrojtje te politikes vuçiçit

 4. Ky paska pjerdhur , as per deshmintar nuk bene, te pakten babalia ishte serioz , po ky qenka fare po fare i rrjedhur, kam mllef ndaj Bashes thote se nuk me coj ne gjermani, rasti tipik i budallait qe hedhe nje gur ne lum dhe mbledh ram jongu qeverin , parlamentin dhe tao pallen per ta nxjerr, hajde film me budallenj hajde. Regji e dobet o palikari ram jongu.

 5. Budallalliku ka arrit nivelet e paimagjinushme. Ky kari qe e njohu Bashen nga vetllat e cerpiket 20 vjet me pare e media gebelsiane Top Blushi qe e mbeshtjellin kete idiotllek ne lajm. Aq idiotllek eshte saqe as kalamajt e kopeshtit nuk i genjen dot.

 6. Per ata qe nuk e kuptojne ngjarjen dhe nuk kane si ta perfytyrojne ate:
  – i ngelur pa cigare, Milaimi i ka marre cigaren nje te vdekuri. Ato kane qene momente shoku.
  – kjo eshte traume jetesore.
  Pjesa tjeter e mediave eshte lufte koti politike. Mos flisni per personin, shikojeni kaseten. Mendojeni veten si e kujtoni ndonje aksident trafiku ku keni pare te vdekur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu