• |
ide | kryesore

Rama: Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në nuk i bëj unë, ai të përgjigjet e të mos bëjë bisht

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka vijuar akuzat ndaj kreut të Partisë Demokratike për përfshirjen e këtij të fundit se ka qenë hetues gjatë luftës së UÇK-së. Gjatë një konference për mediat Rama tha se Basha duhet të dalë dhe të japë sqarim për akuzat dhe jo të heshtë dhe të shmanget për tu përballur me to.


“Unë nuk kam bërë asnjë akuzë, akuzat i bëjnë dëshmitarët. Çdo lider duhet të bëjë një sqarim. Kjo është një gjë që unë kërkoj nga Basha. Duhet të dalë dhe të japë sqarim. Kaq kërkoj unë. Ne si Opozitë në atë kohë votuam kundër, PD-ja në pushtet bashkë me palën tjetër, votuan pro. Të tjerat pastaj, që jo është politike, jo zgjedhjet, jo atë e këtë. Ai të dalë e të thotë, kam pasur këto arsye, kam bërë këtë e këtë. Kjo nuk funksionon, nuk bëhet duke thënë që Rama ka bërë komplot. Se çfarë bën Edi Rama, e gjykon kushdo përveç Bashës që duhet të dalë e të thotë se çfarë ka bërë ai, jo unë. Ai pretendon të drejtojë shtëpinë e përbashkët, duhet të japë llogari. Nuk do ti ta dish përshembull se çfarë mendon realisht Lulzim Basha nga A-ja tek ZH-ja? Patjetër që do. Prandaj e ngre këtë çështje, është karakteri i lidershipit që testohet para njerëzve”, tha Rama.


10 Comments

 1. Eshte nje foto qe shpreh se sa te drejte jane politikanet qe kane keto vila.

  Ky vend nuk eshte Gjiri Derrave, eshte Gjiri Lalzit, i lalëve te zinj. E nese duhet te ndryshoje kahja e historisë ketu duhet te nisi.

  Diten qe do rrethohet me shirit nga OFL dhe pronareve do u shkoje letra qe per 48 ore te motivojne pasien e tyre, ne mos SPAK shpall sekuestron, vetem atehere njerezit do te thone:

  Kjo eshte dita 1 e kalendarit te ndryshimit ne drejtimin e duhur.

 2. Normal qe s’i ben ti, o surrat nuselale me mjekerr – ato i ben TOP BLUSH CHANNEL me vemjen Met Veliu!

 3. gjatosh-palloshi eshte akuzuar ne me shume se 10-tra raste qe eshte arrestuar neper evrope per trafikim ikonash

  ky muhabet qe ne fillim te viteve 1990

  nuk jam une ai qe po e akuzoj, une shpresoj qe ai nuk eshte hajdut dhe trafikant

  por, tani une mendoj qe ky duhet te dale dhe ka per detyre te mos t’ju beje bisht akuzave

  por ti provoje shqiptareve se nuk ka vjedhur apo trafikuar trashegimine shekullore shqiptare

  po me kete do merret ndonjehere eni, qerosi i sandrit, sokol palla apo kto mediat e sumes ???!!!

  ju shpelafte mortja

 4. Si ne kohen e diktaturës sajohen dëshmitarë të rremë për të dënuar të pafajshmit në vend të gjykatave sot gjygjin ta ben televizioni për me tepër kombetar turp të kenë

 5. Po per kriminelat qe hyn ne parlament e bashki do pergjigjet ky shpifesire, po per drogen qe mbushi vendin, po per taksat qe rriti keto 7 vjet, po per genjeshtrat e shumta si mjekesia falas ,po per gjithe ata te vrare e zhdukur ne 7 vjet do pergjigjet ky kriminel?

  Keto jane halle e probleme jo kaseta e idiotzma tip Top Chanel i zhytur ne koncesionin e plehrave.

  Mbas 25 prill do kete gallate me keta se aq te madhe e kane bere zullumin.

 6. Te njeh i gjithe populli,se ti vetem sa e leshon pordhen,se pastaj leshon zagaret,qe bejne transformimin e saj,per t’a paraqitur ate (pordhen) sikur te kesh leshuar fishekzjarr.Kontrollo fjalet qe thua,sidomos ne publik,e nuk duhet te jesh kaq kontradiktor,ndryshe e fillon,e ndryshe e perfuyndon.Kjo tregon qarte,se eshte thjesht mashtrim.Turp per nje kryeminister…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu