• |
ide | kryesore

Covid-19 në shkolla/ Nëntë mësues dhe një nxënës në Kukës të prekur

-Instant, Lajme, Të fundit

Nëntë mësues dhe 1 nxënës raportohet se janë infektuar me koronavirus në qarkun e Kukësit.  7 arsimtarëve në Kukës dhe 2 në Has u janë konfirmuar tamponët pozitivë. Në Tropojë, një kopsht është mbyllur për shkak të infektimit të njërës prej edukatoreve.


Prefekti i qarkut Zenel Kuçana, tha se këto janë vatra të izoluara dhe nuk cënojnë procesin mësimor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu