• |
ide | kryesore

KPA konfirmon në detyrë prokurorin Elvin Gokaj

-Instant, Lajme, Të fundit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin Elvin Gokaj, i cili pas 20 vitesh u detyrua të frekuentonte magjistraturën. Elvin Gokaj ishte rasti i parë në Vetting që u detyrua të ndjekë Shkollën e Magjistraturës pasi kishte mungesë të theksuar profesionalizmi.


Ai u konfirmua dhe u pezullua nga KPK për 1 vit si prokuror dhe tashmë pasi u detyra që pas 20 vitesh punë t’i rikthehet edhe njëherë Shkollës së Magjistraturës do të vijojë detyrën e tij si prokuror.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu