• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për ditën e sotme

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, këtë të mërkurë moti parashikohet kryesisht me alternime vranësirash kalimtare, të cilat nga orët e drekës në relievet malore do të dendësohen. Do të mbeten prezentë kushtet e paqëndrueshme duke bërë që të ketë reshje shiu në zonat Jugore dhe ato Veriore. Në orët e mbrëmjes do të ketë një përmirësim gradual të kushteve atmosferike.


Përgjatë gjithë ditës, parashikohen reshje shiu, sporadike dhe në formën e pikave. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me drejtim Verilindor me shpejtësi 35km/h.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu