• |
ide | kryesore

Plas gallata/ Ku e fshehu kasetën Lulzim Basha

-Instant, Arkiva, Kryesore, Pikante

Akuzat e rilindjes se kreu demokrat në rininë e tij ka fshehur kasetën e Bellanicës që tregon krimet e serbëve në Krushë dhe ka shërbyer si agjent për të zbuluar vrasjet e UÇK-së kanë nxitur një shpërthim imagjinate në rrjete sociale. Aq i madh ka qenë kjo fantazi sa shpesh ka rivalizuar edhe me gjenezën e saj, akuzat ndaj Lilzim bashës.


©Lapsi.al 


\

15 Comments

 1. Shoku inë i Birosê, Taulant Pall Kari, do t’i shkojë deri ne fund kesaj ceshtjeje.
  Koka e tij 8cepëshe do t’i asgjesoje armiqte e Partise sone Heroinike!

 2. Rilindoret mire se jane budallenj, por mezi c’presin ta shpalosin nivelin e tyre te budallallekut dhe e gjithe kjo thjesht per t’i bere nje orale shefit te tyre e perfituar nje shishe uje me gaz me kete rast. Njelloj si M. Veliu, qe po ta quash b”le e ofendon kete te fundit edhe keta dy tre shkrojtesa per sufllaqe qe kane ngelur, bejne cmos qe te teegojne se niveli i trurit te tyre nuk arrin as ate te b”les duke perzier armikun e perjetshem Saliun ne komente. Se cfare i pengon te bejne Saliu edhe pas 8 vitesh qe kane pushtetin, kete as vete nuk dine ta thone. Memet qe dalin per traplliqet e kryetarit te tyre, i cili do te heqe vemendjen nga hallet e medha qe ka vendi duke perdorur ate lecken spiroballizuar qe quhet tualet dhe ate kokrren tjeter te patru qe kalon ne orgazem sa here degjon emrin e shefit dhe i duket vetja gazetar kur nuk eshte asgje me shume se nje pastrues bunkeresh qe perdoreshin dikur si tualete publike ose e thene ndryshe Met Veliun, keta i marrin si krijesa te Saliut. Me siguri kane kaq feike Saliun saqe nuk dalin as naten se po i ha Saliu. O b”le te shembura, pra qe nuk prodhoni dot asgje por jeni vetem sa per numer, koha e Rames mori fund. Ai tashme eshte eshte i vdekur i pakallur politikisht flasim. E vetmja gje qe e pret eshte burgu

 3. Une them ,se ja ka futur ne sume Met mutit ,Mero bythes ,dhe pjesa qe I ka mbetur Ethem Lales ,tani keta jane ne extaze.

 4. Gjyqtari e pyet se a e njeh Lulzim Bashen dhe çfare donte ai ‘ne dhomen tuaj kur jeni marre ne pyetje’.

  “Pyetje: Faleminderit. Më thoni, e njihni Lulzim Bashën?

  Përgjigje: Po, e njoh.

  Pyetje: Në çfarë cilësie mori pjesë ai në intervistë?

  Përgjigje: Ai ishte në Hagë. Ishte i pranishëm gjatë intervistës në Hagë.

  Pyetje: Më falni, por ishte shoqëruesi juaj dhe për këtë arsye mori pjesë në intervistë apo mori pjesë në cilësinë e ndonjë personi tjetër?

  Përgjigje: Në cilësinë e përkthyesit, thjesht si përkthyes.

  Pyetje: Faleminderit! Por ai nuk listohet si përkthyes në deklaratë

 5. Por kë donte të takonte Bellanica brenda kësaj prokurorie?

  Bashkim Shala është një prej gazetarëve të njohur kuksianë që e raportoi eksodin biblik të shqiptarëve të Kosovës dhe ka shkruar librin “Kronikë Lufte e Qytetit pa Luftë”.

  “Fati deshi që në krizën e Kosovës të vitit ‘99 të ishim në vendin dhe kohën e duhur. Ishin kohë të vështira dhe tragjike që ne i raportonim ditë përditë. Madje shumë gjëra i anashkalonim, nuk bënin lajm. Kur shkonim në prefekturën e Kukësit, në katin e dytë te zyra e informacionit për të takuar zëdhënësin, atu kemi gjetur dy persona. Një person ishte një djalë i ri dhe një tjetër ishte person me ngjyrë. Jemi prezantuar me ta dhe njëri prej tyre rezulton se paska qenë lideri i sotëm i opozitës, Lulzim Basha. Atëherë nuk e dija. Ishte një djalë i ri që na prezantoi edhe me kolegun e tij. Na tha se ky është nga Afrika e Jugut”, shprehet Shala për Top Channel.

 6. Milo Ramallanica rrefen “proven e forte” qe mberthen Lulzim Bashen –
  “Me vuri prangat Lulzim Basha me maske por e njofti grueja me pas nga floket, aty ishte po e masku edhe cika e Berishes Argita a si e quejn…”
  Mos qeshni po mundet o njerez!

 7. Nje shkak banal duan shqiptaret qe t’ja bejne … njeri-tjetrit ne cdo moment. Imagjino c’vemje popull.

 8. E gjithe shqiperia vuan në çdo aspekt të jetes saj . Para syve të gjith neve bashke shqiperia vidhet e zhduket para nessh ne shohim mbrapa shqiperia e paska të shkruar të udhehiqet nga mjeran anadollak me njerez të zinj me njerez pa din e pa iman duhet me pa perpara o tinzarë të ketij vendi që e ka emrin SHQIPERI o të mjer çfar e gjeti kete vend nga ju të keqen e serbeve para jush e katandiset kete vend si mos mē keq qofshi të mallkuar gjith jeten tuaj brez pas brezi o miop

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu