• |
ide | kryesore

VIDEO/ Meta sheh kombëtaren dhe shigjeton Ramën: Gratë e Bjellorusisë janë të papara

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit

Presidenti Ilir Meta ishte një nga tifozët e paktë në stadiumin “Air Albania” që ndoqën ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë.


Një intervistë për ABC News, kreu i shtetit e mbylli me fjalët: “Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të papara”.


Por cili ishte mesazhi i Metës me këtë deklaratë?

Kreu i shtetit ndoshta ka nënkuptuar protestën e grave bjellorusi të pak javëve më parë që mbushën rrugët e Minskut kundër regjimit të presidentit Aleksandër Lukashenko.

Edhe më herët Meta e ka përmendur këtë protestë kur ka folur kundër kryeministrit Rama. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu