• |
ide | kryesore

99% efektivitet vaksina e Oksford, pjesëmarrësit prodhojnë antitrupa dy javë pas dozës së dytë

-Instant, Lajme, Planet

Oksford premton një vaksinë tepër efektive. Tashmë që vaksina është në provat e fundit 99% e pjesëmarrësve të të gjitha moshave kanë prodhuar anti-trupa.

Kjo ka ndodhur 2 javë pas dozës së dytë dhe rezultatet duken premtuese. Për më tepër vaksina që do e prodhojë kompania AstraZeneca ka shfaqur një imunitet të fortë edhe tek grupet më të rriskuara nga COVID-19 siç janë moshat mbi 60 apo 70 vjeç.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu