• |
ide | kryesore

Basha reagon pas incidentit me Andi Lilën në Kavajë: Nuk do lejojmë që Shqipëria të kthehet sërish në diktaturë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka reaguar pas incidentit në Kavajë, ku ish-futbollisti i Kombëtares Andi Lila u nxorr nga fusha e sportit nga autoritetet lokale teksa jepte një intervistë për News24.


Basha e quan të turpshëm dhe kriminal veprimin ndaj Lilës, teksa tregon se ka komunikuar me futbollistin i cili është pjesë e listave të kandidatëve të PD për deputetë.


Del VIDEO/ Si e përzunë Andi Lilën nga Stadiumi i Kavajës: Ik se është politike

Basha shkruan se kjo duhet të marrë fund dhe se “nuk do lejojmë që Shqipëria të kthehet sërish në diktaturë”.

Basha Fb

4 Comments

  1. Turp i madh ky lloj trajtimi ndaj ketij njeriu qe dihet sa te madhe e ka ndjenjen shqiptaro dashese dhe bie fjala nuk trajtohet keshtu Taulant pallkari qe po shfaros pyje dhe po nemshtron njerez te varfer qe kane frike t’i kunderpergjigjen!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu