• |
ide | kryesore

Kriteri i ri i Greqisë për kalimin nga Kakavija: Përveç tamponit, shqiptarëve do t’i bëhet edhe testi i shpejtë

Lajme, Planet, Të fundit

Greqia ka vendosur një kriter të ri për kalimin e kufirit nëpërmjet Kakavijës, e vetmja pikë e kalimit kufitar që do të qëndrojë e hapur nga dita e nesërme.


Përveç testit PSC që duhet dali negativ dhe të jetë i 72 orëve të fundit, mësohet se autoritetet greke do t’u bëjnë edhe tamponin e shpejtë qytetarëve.


Ata që rezultojnë pozitiv do të kthehen pas, të tjerët do të kalojnë kufirin për të shkuar në destinacion. Mbetet për t’u parë nëse ky kriter i ri, do të shkaktojë radhë të gjata, siç ndodhi disa muaj më parë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu