• |
ide | kryesore

Sezoni i ri i serialit “The Crown” sjell princeshën Diana dhe Margaret Thatcher

-Instant, Paparazzi, Slider

Muaji nëntor ka sjellë sezonin e ri të serialit të popullarizuar, “The Crown”, i cili në tri sezonet e mëparshme ka treguar historinë e familjen mbretërore.

Në dhjetë episodet e reja shfaqet edhe princesha Diana, si edhe Margaret Thatcher, të cilat kanë tërhequr interesim të madh te shikuesit. Seriali tregon ngjarjen ndërmjet viteve 1979-1990 duke sjellë dramën politike gjatë kohës sa Thatcher ishte kryeministre e Britanisë së Madhe.


Shikuesit mund ta shohin takimin e parë të princit Charles me princeshën Diana, martesën e tyre, lidhjen e princit me Camilla Parker Bowles, udhëtimet e shumta dhe shumëçka tjetër. Episodet e reja shfaqin edhe Michael Fagan, njeriun që në korrik të vitit 1982 kishte hyrë në Pallatin Buckingham për të folur me mbretëreshën.

Emma Corrin luan rolin e Dianaas, kurse rolin e Margaret Thatcher e portretizon Gillian Anderson.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu