• |
ide | kryesore

Shembja e Teatrit/ Avokati i Popullit: Të bëhet hetim disiplinor për punonjësit e policisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Pasi ka shqyrtuar sjelljen e organeve të Rendit gjatë ndërhyrjeve për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar, Avokati i Popullit ka publikuar një përmbledhje me rekomandime mbi sjelljen e Policisë së Shtetit.


Nisur nga konstatimet e kryera nga Avokati i Popullit, u është kërkuar autoriteteve më të rëndësishme ligjzbatuese në vend si Ministrisë së Brendshme, Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë së përgjithshme që të ndërmarrin një sërë masash administrative dhe ligjore për të ndëshkuar një seri sjelljesh individuale apo të organizuara që u vërejtën në veprimtarinë e Policisë së Shtetit gjatë operacionit për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar.


1 Comment

  1. Emrin e ke te bukur “Avukati I popullit” deri me sot nuk kam degjuar te keni mbrojtur e fituar ndonje ceshtje qe I takon popullit. Shkaterrimin e teatri e keni bere legjende e kur merziteni duke Mos bere asgje kujtoheni e shkruani mbi rere dy fjale qe i merr vala brenda dy sek. Rrogen e merrni sepse nuk punoni. Nje post per ta pasur zili.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu