• |
ide | kryesore

“Akuza e Bashës cënon integritetin e mjekëve dhe nxit dhunë”, Rama: Nesër i drejtohem me një mesazh shqiptarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së mjekëve ndaj akuzave të kreut të Partisë Demokratike, Basha se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid. Rama ka shprehur të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen ndaj mjekëve duke u përulur me mirënjohje përpara stërmundimit të tyre.


“Sot u shpreh të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen time, profesoreshë Najada Çomos e të gjithë skuadrës së saj shembullore, duke u përulur me mirënjohje përpara stërmundimit të tyre të përditshëm prej nëntë muajsh me radhë, si edhe duke u thënë që historia e mjekësisë shqiptare do të flasë për ta”, shkruan Rama. Po ashtu, ai ka paralajmëruar një mesazh të drejtëpërdrejtë me anë të të cilit do tu drejtohet gjithë shqipëtarëve ditën e nesërme.


21 Comments

 1. Akoma flet ti monster ?!
  Asgje nuk tha kunder mjekeve,asgje te keqe perkundrazi,fjalet me te ndjera e mbeshtetje absolute !
  Manipulo tani,ndrysho rregjistrat tani,dhe bej palaçolleqe te tjera si me ate Bellanicen,neser fol ?!Fol sot !?
  Je i marre fund qenije e peshtire,me mire neser ose sot jep doreheqjen e zhduku perbindesh !
  Turpi te mbulofte fisin e ate qe te mbeshtet ty,qelbesire !
  Çudite dynjane me pislliqet e tua,e ke moral ti e flet,mos fol po ik,jep doreheqjen e zhytu ne shpellen e se keqes ose bej si Ardin Klosi,miku yt,ik me nder ?!

  1. More jadhteqitje e ndyre, vazhdo me krimet e tua deri me 24 Prill, se mandej me ty dhe BANDEN RIVDEKJA,, do te merren shqiptaret, perhundesh do t’jua nxjerrin cdo krim qe ke bere t’i more demon i mallkuar dhe BANDA RIVDEKJA, 313, do t’ju duket si hotel me 7 yje. Asgje nuk fal dhe harron shqiptari, keshtu duket i trembur dhe i tulatur, nga diktatura e lgbt, per momentin, por kjo eshte qetesia perpara cunamit, doroni dhe do t’a shijoni, more te mallkuar!

 2. Angazhoi rilindasit te pastrojne dhe barazojne listat. Basha dha evidencen me dyfish te vdekur. Realisht ata qe vdesin neper banesa jane katerfish. Perse duhet te fshihen vdekjet, apo per te zbardhur faqen e zeze te nxire te Edver Ramoviçit. Zoti i meshirufte shqiptaret dhe ndeshkoftq faqezinjte.

 3. Palaco e bythqir qe te ka mbaru fantazia!!! Basha tha qe certifikata e vdekjes shenohet korrekt nga mjeket dhe morgu. Eshte ministria e titularet qe deformojne shifrat e jo mjeket.
  Cfare dhune ke ndermend kur asnje se ka? Aaa nese te kam ty perballe, atehere po: Te qij robt ne shpulla, se nje bythqir si ty me shpulla rrifet… o pervers

 4. ajo leter e mjekeve duket sikur i eshte dhene nga ana Juaj, po mjeket paskan kohe te merren dhe me ato qe ndodhin ne politike ne kete kohe lufte sic thoni Ju dhe ministrja e shendetesise . si perfundim jeni gjithe byth… si ti si luli . populli vuan ju tallni trapin me durimin e njerezve.

 5. Po si s’te vjen ndot nga vetja, o genjeshtar patologjik. Eshte me ze dhe figure cfare tha Basha.
  Ne asnje moment nuk hodhi poshte punen e mjekeve, perkundrazi.
  Po ti vetem shpif se s’ke me c’te thuash. Mesazhe shterpe dhe vetem propagande e nivelit kinez.

  Ku i re ti per pjese ketij vendí, o faqezi.

 6. More jadhteqitje e ndyre, more bastard pa atdhe, pafamilje, padin dhe pa iman, vazhdo me krimet e tua deri me 24 Prill, se mandej me ty dhe BANDEN RIVDEKJA,, do te merren shqiptaret, perhundesh do t’jua nxjerrin cdo krim qe ke bere t’i more demon i mallkuar dhe BANDA RIVDEKJA, 313, do t’ju duket si hotel me 7 yje.
  Asgje nuk te fal dhe kurre nuk harron shqiptari, keshtu duket i trembur dhe i tulatur, nga diktatura kafsherore e lgbt-ve, per momentin, por kjo eshte qetesia perpara cunamit, duroni dhe do t’a shijoni, more te mallkuar!

 7. Nuk shkoi Basha në morgun e QSUT e të numëronte të vdekurit nga kovidi.
  Nuk janë marë të gjithë mjekët që kanë shërbyer vërtetë me heroizëm me këto maskaralleqë të diktuara nga Rama, por janë disa servlë të besuar të tij që i kanë kryer këto veprime.
  Pikërisht nga mjekët e ndërgjegjshëm i ka ardhur opozitës ky informacion., me emra e me shifra.
  Nuk po abuzon Basha me njerëzit e vdekur, por kanë abuzuar ata që duan të fshehin përgjegjësinë/ për vdekjen e tyre duke kujtuar se do të mund ti fshehin.
  Nuk ka ndodhur ky maskarallëk vetëm në Shqipëri.
  Numuri i vdekjeve nga koronavirusi është fshehur edhe në Serbi e Rusi.
  Pra pikërish në ato vende që kanë qeverisje diktatoriale e të korruptuar si Shqipëria

  Ka edhe më keq akoma sigurisht.
  Në një vend afrikan ndodhi edhe çudia që ndonëse nuk ishte bërë asnjë testim e nuk kishte asnjë të infektuar e të vdekur, i vetmi person i identifikuar si i infektuar me kovid e që kishte vdekur, doli kryeministri.
  Sigurisht që krahasuar me këtë vend, Shqipëria e udhëhequr nga lideri botëror Rama , “shkëlqen” si fanar.

  Më bëri përshtypje që në opinionin e Fevziut, pasi Basha bëri njoftimin, katër spiropalët gazetarë meshkuj u hodhën përpjetë me akuzën se kjo deklaratë e liderit të opozitës përbënte një “krim penal”.
  E vetmja gazetare femër në ate panel, nuk u lejua njëlloj si Rama që të bënte pyetje apo të komentonte, sepse pse e ndërpriste Fevziu, ose Kikirikia, Bazoni ose qeni mbrojtës i Ramës , karagjozi Vangjeli.

 8. Basha e ka per zakon te beje politike me te vdekurit. Ne krushe, ne kukes, te bulevardi ne Tirane e tani te morgu.
  Nga mbrapa si gjithmone i vine debilat e Shqupit dhe tablloja behet e plote.

  Kur si votojne njerezit dalin tu bertit na vodhen votat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu