• |
ide | kryesore

Detaje nga shpërthimi në Shëngjin, lëvizjet e autorëve

-Instant, Arkiva, Lajme

Ende nuk ka asnjë të dyshuar apo të shoqëruar për shpërthimin me eksploziv ka ndodhur në zonën e “Ranës së hedhun” në Shëngjin, rreth orës 20:45 minuta të ditës së djeshme.


Por, mësohet se autorët janë ulur në këmbë tek objekti dhe mendohet se kanë lëvizur më pas me një mjet pa targa.


Pista kryesore që po heton policia është konflikti për pronën. Ka pretendime për një pjesë të sipërfaqes së tokës ku po kryhet ndërtimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu