• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta Lynn Kellogg

-Instant, Paparazzi, Slider

Lynn Kellogg, e cila njihet më shumë për paraqitjen e saj në “Hair”, vdiq më 12 nëntor në St. Louis, Misuri.


Ajo ndërroi jetë në moshën 77 vjeçare. Sipas publicistit të saj, shkaku i vdekjes ishte COVID-19, njoftoi New York Times. Burri i saj, John Simpers, raportoi se ajo u infektua në një tubim të madh teatri në Branson, Missouri, në të cilin shumica e të pranishmëve ishin pa maska.


“Ajo ishte e diagnostikuar me leukemi dhe ky ishte problemi kur u sëmur nga COVID-19”, tha Simpers për KTVI Fox 2. “Së bashku me këtë, leukemia është shkatërruese”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu