• |
ide | kryesore

Akuzat për fshehjen e vdekjeve të Covid, Rama njofton dalje live sot në orën 18:00

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas akuzave nga kreu i opozitës për fshehje të numrit të viktimave të Covid, kryeministri Edi Rama do të dalës sot live me një mesazh për të dhënë më tepër sqarime. Daljen ai e njofton përmes një postimi ne faqen e vet në Facebook


“Sot në 18.00 mesazhi im për shqiptarët pas akuzës makabre për fshehjen e numrit të të vdekurve! Faleminderit paraprakisht kujtdo që do të gjejë mundësinë të më ndjekë”, shkruan Rama.


Më herët gjatë ditës Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë të nisë hetimet për këtë denoncim dhe të vëjë para drejtësisë përgjegjësit.

©Lapsi.al


12 Comments

 1. Tani do dale te thote se ato jane fotomontazhe, se numri i te vdekurve i deklaruar nga Instat eshte nje lapsus, se menaxhimi i pandemise nga ana e tij ka patur probleme kohet e fundit dhe jemi vetem 49,9 here me mire se Italia dhe 9.98 here me mire se Gjermania, se ata qe po bejne politike me numrin e te vdekurve nderkohe qe ky vete politiken e ben duke dhene shifra me te vogla se realet pra ben politike pozitiviste. Do perbetohet se hajdut dy metra nuk ka, por eshte kazani i gazetareve qe e ben ate hajdut me pa te drejte. Do thote qe ndihma me e madhe qe po i jeoet shqiptareve nuk jane vetem leket ne dore, por edhe taksa ne rruget e vendit. Ne fund si gjithmone do beje deklaraten se ate nuk e lene te punojne dhe i gjithe faji eshte i opozites, ndersa kaseten e Krushes nuk do e permende se ka frike se ben figuren e Elises se tij. Pra gjithcka qe do thuhet, do jete nje mishmash budallalleqesh sic e ka bere zakon keto vitet e fundit duke shpresuar se do arrije te magjepse pacientet e Rakacollit.

 2. Ky tipi po pergatit Naten e Kristaltë kundra opozites per te fshehur te verteten. Sot ka urdheruar emisaret e tij te thyejne xhama neper qendra spitalore sipas skenarit te shemtuar se opozita po nxit urrejtje dhe dhune ndaj mjekeve.

 3. Dil o rame. Amanet lulin sulmoje me lezet, se ti realisht ate do ne krye te pedes dhe per nja 30 vjet, vari lesht ca ben sikur nxefesh.

 4. Keta gazetaret e lapsit jan fantastik.
  Shkruajn lajmin vet, komentojn vet, dhe po ashtu akuzojn komentuesit e tjer si mbrojtes te demokracis.
  Jeni shpifsa qe fshiheni mbas tastieres se komputerit.

 5. Po pse do dalesh ti z. kryeminiser?
  Ti i ke ne dore listat e morgut?
  Mos te kane genjyer edhe ty?
  Apo pa e kuptuar po vetakuzohesh se ne fakt, shifrat i ke ne dore ti?
  Ndryshe, per çfare do flasesh?

 6. Lulit ky palloshi I ha loqen por problem I eshte se shqiptAret Jane shumica bythkuq the breket e anetes te jene ne krye te Ps do zgjidhet kryeminister

 7. Hahaha o robqire tu deshen 2 dite te pergatisesh rrenen:).

  Prokuroria po pret te thuash ti sa jane dhe do dale pas teje te thote “po, KM i ka numeru ne rregull”.

  Ptu te qifsha xhahilin e nones.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *