• |
ide | kryesore

Basha: Ramës iu deshën dy ditë për t’u përgjigjur pas denoncimit se gënjeu për numrin e viktimave nga COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Luzim Basha, vijon të denoncojë publikisht fshehjen e numrit të saktë të personave që kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në Shqipëri.


Ai shkruan në Twitter, se pas këtyre akuzave, kryeministrit Rama iu deshën dy ditë për t’u përgjigjur.


“Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më!

Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë”, shkruan Basha në Twitter.

4 Comments

 1. se çfarë fiton Qeveria që të fshehë vdekjet dhe çfarë fitore politike është e opozitës, nëse vdekjet janë fshehur dhe ajo i zbuloi.

  Fshehja e vdekjeve është një proces ligjor dhe administrativ. Një i vdekur ka një procedurë ligjore që lë gjurmë në përcjelljen e tij në botën tjetër. Që nga shkresa e parë e konstatimit të vdekjes, e deri në funeral, ka një gjurmë të verifikueshme shkresash, që shoqërojnë të vdekurin.

  Duhet të urdhërosh mjekun ligjor të mos regjistrojë shkakun e vdekjes, pastaj me radhë gjithë zinxhirin e administrimit të këtij procesi, deri tek funerali.

  Duhet të korruptosh familjarët të mos tregojnë që i afërmi vdiq nga COVID-19, se dëmtohet Edi Rama. Pastaj duhet të bësh kujdes dhe në lagje apo fshat, të mos merret vesh.

  Dhe akoma më shumë, duket sikur gjithë Shqipëria është e mbushur me besnikë të Edi Ramës, që jetën e japin, por vdekjet i nuk tregojnë nga inati i Lulzim Bashës.

 2. A te qifsha ate grun merr BQ lulishtesh. Po a nuk ishe ti bashke me Monika baxhellen qe i mblidhshit robt pa maska dhe tani boni politke me te vdekurit.

 3. Nuk ka faj i biri i Qoftlargut shqiptar. Ka pritur reagimin e Ambasadores. Ambasadorja punon per te miren e popullit shqiptar duke e mbeshtetur qeverine me te korruptuar te ketij populli. Le te presim nese do te vazhdoje kjo ironi: Ju lutem flisni Ambasdore e adhuruar/urryer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu