• |
ide | kryesore

Bëhuni gati për dimër, ulen temperaturat në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dimri ka ardhur tashmë në vend duke u shoqëruar me temperatura të ulta gjatë mbrëmjeve dhe mëngjeseve. Adiola Bani nga Meteoalb bën me dije se mëngjeset e fundjavave do të jenë të ftohta, ndërsa priten reshje dëborë në zonat malore dhe veri-lindore.


“Reshje të paktë dëborë në zonat veriore dhe veri-lindore. Reshje shiu të izoluara në jug të territorit, ndrësa zona qendrore do të ketë kthjellime dhe vranësira të kombinuara.


Findjava do të sjellë motin e kthjellët.

Sa i përfet temperaturave të ajrit do të jkenë nga 0 deri në 18 gradë celsius.

Gjatë fundjavës do të ketë -2 dhe -3 gradë celsius kurse mëngjeset e së shtunës dhe të dielës do të jenë të ftohta“, bën me dije Meteoalb.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu