• |
ide | kryesore

Bien temperaturat, nisin reshjet e dëborës në Dardhë të Korçës

-Instant, Lajme, Të fundit

Me uljen e temperaturave kanë nisur reshjet e para të borës në juglindje te vendit, në fshatin turistik të Dardhës.


Reshjet janë me intesitet të ulët dhe kanë nisur prej gati 1 ore në lartësi mbi 1200m.


Sipas zyrtarëve të ARRSH, reshjet e pakëta do të përfshijnë fshatrat turistike si Dardhën, Voskopojën dhë Qafë-Qarrin, ndërsa kontraktorët janë në gatishmëri për çdo situatë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu