• |
ide | kryesore

Fotot nga morgu/ Rama i quan “inskenime fotografike”

-Instant, Lajme, Të fundit

Në reagimin që paralajmëroi për akuzën e PD-së për manipulimin e shifrave me të vdekurit nga Covid, kryeministri Rama ka akuzuar opozitën për fotot që dolën nga morgu, duke i quajtur ato “inskenime fotografike”. “Nuk mund të bëhemi apo të bëjmë politikë me inskenime fotografike nga morgu i spitalit, kjo nuk është demokratike dhe as njerëzore” është shprehur Rama.


“Duke shpërndarë fotografi klandestine nga morgu i spitalit, kjo nuk është as demokratike as shqiptare, por është jonjerëzore” tha Rama. Për fotot që dolën në media ka reaguar edhe drejtori i morgut që ka pranuar se ato skena nuk ishin inskenime por ishin të detyruara nga gjendja e rënduar e pandemisë, që është e papërballueshme për kapacitetet e morgut.


13 Comments

 1. O rame je plak lali je plak shum dhe drejtor morgu u bere tani cfar trapin do me na hiq se na more ne qafe mire ne po dhe spiropalin se shohe mir or koke sapllake

 2. Pamjet makabet me kufoma ne qese nga Irani, rrahjet e policise nga Algjeria, kufoma nga spitalet ne Amerike etj. qe na shfaqi Lugati nga Surreli cfare ishin……. relaks. Por ky na quan dele, njerez pa memorje dhe te tredhur pranda kapardiset si gjeli ne maje te plehut.

 3. Me këto që ka thënë ky karagjozi, ja hodhi poshte veprën e Bellanicës e po ja quan “çnjerëzore”
  Bellanica filmoi masakrën që kishin bërë serbët në fshatin e tij.
  Dikush paska fotografuar viktimat e kovidit për të cilat padyshim se duhet të ndihet fajtor edhe kryeministri, aq më tepër se ka mashtruar shqiptarët duke fshehur numurin e tyre.

 4. O IDIOT PO TI I QOVE ME 1013 NJERZIT E U VRAN E SOT PO MANIPOLON ME TVEKURIT DASHT ZOTRI E TI COFISH NGORDHISH O QEN IDIOT BETHAGJI GOJ QELBESIN TE FALA NGA SALA

 5. se çfarë fiton Qeveria që të fshehë vdekjet dhe çfarë fitore politike është e opozitës, nëse vdekjet janë fshehur dhe ajo i zbuloi.

  Fshehja e vdekjeve është një proces ligjor dhe administrativ. Një i vdekur ka një procedurë ligjore që lë gjurmë në përcjelljen e tij në botën tjetër. Që nga shkresa e parë e konstatimit të vdekjes, e deri në funeral, ka një gjurmë të verifikueshme shkresash, që shoqërojnë të vdekurin.

  Duhet të urdhërosh mjekun ligjor të mos regjistrojë shkakun e vdekjes, pastaj me radhë gjithë zinxhirin e administrimit të këtij procesi, deri tek funerali.

  Duhet të korruptosh familjarët të mos tregojnë që i afërmi vdiq nga COVID-19, se dëmtohet Edi Rama. Pastaj duhet të bësh kujdes dhe në lagje apo fshat, të mos merret vesh.

  Dhe akoma më shumë, duket sikur gjithë Shqipëria është e mbushur me besnikë të Edi Ramës, që jetën e japin, por vdekjet i nuk tregojnë nga inati i Lulzim Bashës.Shpellkare cecene supen gati e keni kaseten e ka lulzimja

  1. O shoku rilinds, ke shkruar shume gjera po ske thene gje. Fotot,fotot nga morgu e nderojne ate kryeminstrin tend e tim? Edhe kryeministi i Eiopise do kishte kerku falje e do investonte/ rregullonte gjendjen. Ti e di qe ske dinjitet per veten perderisa i ben gojore Rames non stop, por ata te shkrete meritojne paksa me respekt dhe trajtim me me dinjitet, megjithese jane te vdekur.

 6. O i paemer i ps sec ke ca argumenta qe te le pa fjale he se harrova mos eke kalu pak me te pimen thash dhe une nga doli kjo sgjuarsi hajde or sufllaqe hajde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu