• |
ide | kryesore

Kalifornia vendos shtetrrethim pas bilancit negativ të viktimave nga COVID-19

-Instant, Lajme, Planet

Kalifornia në SHBA ka vendosur një shtetrrethim gjatë natës që fillon nga e shtuna. Shteti amerikan nuk ka pritur më duke parë se po arrin pikun e viktimave dhe rasteve të reja nga COVID-19.


Shteti shënoi mbi 2 mijë viktima në ditë për herë të parë nga maji i këtij viti kurse pas Teksasit është i dyti që ka mbi 1 milion raste na COVID-19.


Kjo masë do të jetë në fuqi deri më 21 dhjetor, me të drejtë shtyrjeje, teksa afekton 94% të popullsisë në të cilën gjatë natës do të lejohen të punojnë vetëm restorantet me delivery nga shërbimet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu