• |
ide | kryesore

Rama për akuzat e Bashës: Është çnjerëzore! Si mund të arrihet në këtë pikë?

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj publikisht kryedemokratit Basha për akuzat e ditëve të fundit se qeveria ka fshehur numrin e viktiameve të Covid.


Ndërsa mohoi çdo gjë, Rama e cilësoi çnjerëzore këtë deklaratë si dhe dënoi rëndë publikimin në disa media të fotove të viktimave Covid nga morgu. Ato Rama i cilësoi montazhe dhe akuzoi opozitën se ka kaluar çdo limit të demokracisë.


“Që të kemi opinion ndryshe kjo është demokraci, por të shash e të shpifësh nuk është lulzim demokracie. Ne nuk mund të ndahemi me numrin e të vdekurve, të bëjmë politikë me inskenime fotosh nga morgu i spitaleve. Kjo nuk është njerëzore, nuk mundet që deri tek Presidenti e opozita të kenë komitete alternative.

Është jo njerëzore që të bësh përditë politikë me lajme të rreme deri edhe me të vdekurit. Sot kur kapacitetet po arrijnë në limite të dalësh e t’i thuash popullit që qeveria po fsheh të vdekurit është kapërcim i kufijve të demokracisë, është çnjerëzore. Si mund të arrihet deri këtu? Si ngacmohet deri në këtë pikë psikika e një populli, ngacmohet integriteti njerëzor i një armate të tërë mjekësh që prej 9 muajsh kanë harruar fëmijët e prindërit e tyre për tu përkushtuar te puna. Si shkelet qenia njerëzore e provokohen familjet e viktimave, si futet tmerri tek ata që kanë dikë të prekur me Covid? Si fle gjumë kur nxjerr një makrabitet të tillë nga goja.

Ky nuk është karakteri i këtij vendi, i këtij populli, as se si karakterti i shumicës, por manifestim ekstrem i karakteresh të dobëta që e kanë penguar Shqipërinë dhe popullin shqiptar të marrë frymë lirisht, duke u shfaqur në vendin dhe momentin e gabuar. S’ka më turp se kaq! Në këtë pikë nuk imagjinohet dot se ku mund të shkojë paturpësia ndaj njerëzve e vendit. Viktimat s’mund të fshihen”,- tha Rama.

16 Comments

 1. O monster, ne vend te maresh masa qe mos kemi kshu situate katastrofike, ti thua jane montime fotografike. Sa robqir je mor kurve mashkull.

 2. Ky demagog meriton karriken elektrike dhe e ka pak.Nuk mund te presesh pergjigje tjeter nga nje bastard e bir
  bastardi qe mbron kriminelat,qe nxorri Lul Berishen nga burgu,mikun e Vangjush Dakos!Vlash Rama(Vlash Xhuxhi),gjyshi Ramut Drogaxhiut,shoferi personal i Mbretit Zog,pranoi te martohet me kamarieren dhe njëkohesisht dashnorja e Zogut, Veronika Maria Kolombi,madje pranoi si të vetët edhe dy fëmijët e lindur nga kjo martesë.Ndërsa Edvin Escobar D’Rama akuzoi Kristaqin,se i ka palluar Gruan( Matilda Makoçin) ,prandaj edhe i mohoi Atësinë Gregut.

 3. Ti hapesh rruge hetimit, nuk ka asgje te keqe.
  Biles kursen kohe dhe nuk nxjerr budalleqe nga goja.
  Nuk ke pse ben si i prekur Z.Kryeminister.
  Le te shprehet prokuroria

 4. Ti hapesh rruge hetimit, nuk ka asgje te keqe.
  Biles kursen kohe dhe nuk nxjerr budalleqe nga goja.
  Nuk ke pse ben si i prekur Z.Kryeminister.
  Le te shprehet prokuroria

 5. se çfarë fiton Qeveria që të fshehë vdekjet dhe çfarë fitore politike është e opozitës, nëse vdekjet janë fshehur dhe ajo i zbuloi.

  Fshehja e vdekjeve është një proces ligjor dhe administrativ. Një i vdekur ka një procedurë ligjore që lë gjurmë në përcjelljen e tij në botën tjetër. Që nga shkresa e parë e konstatimit të vdekjes, e deri në funeral, ka një gjurmë të verifikueshme shkresash, që shoqërojnë të vdekurin.

  Duhet të urdhërosh mjekun ligjor të mos regjistrojë shkakun e vdekjes, pastaj me radhë gjithë zinxhirin e administrimit të këtij procesi, deri tek funerali.

  Duhet të korruptosh familjarët të mos tregojnë që i afërmi vdiq nga COVID-19, se dëmtohet Edi Rama. Pastaj duhet të bësh kujdes dhe në lagje apo fshat, të mos merret vesh.

  Dhe akoma më shumë, duket sikur gjithë Shqipëria është e mbushur me besnikë të Edi Ramës, që jetën e japin, por vdekjet i nuk tregojnë nga inati i Lulzim Bashës.

 6. TY DUHET ME TI QI TE GJALLE E TE VDEKUR O PUSHT I KRISTAQIT.
  KUJTON SE ME GENJESHTRA DO VAZHDOSH ME TEJ O KURVE E GJATE ?
  DO TI QIME ROPT ME HIR A ME PAHIR O GJAK KURVE

 7. Kush e mban mend, ne muajin qershor ne parlament, Rama pati deklaruar se na shpetoi nga 10 mije te vdekur dhe kur flet Rama, vetem ben propagande duke genjyer. Dhe kur genjen, genjen per perfitime elektorale e kjo eshte e sigurt. Kjo ne pergjigje te komentit te ores 19:40. Nderkohe, askush nuk mund ta akuzoje instatin per propagande opozitare kur deklaroi se per 90 ditet e treta te vitit ne vazhdim, ka patur 1288 vdekje me shume. Llogarite dhe arsyetimet i ben kushdo me mendjen e vet, por kjo rritje e numrit te vdekjeve nuk duhet te kete ardhur nga miremenaxhimi i pandemise dhe, nese vdekja nuk ka ardhur nga covidi, atehere ka nje arsye tjeter qe quhet pamundesi per te kuruar semundjet per shkak te mbingarkeses ne spitale. Me siguri shendetesia falas na ka cuar ne kete grade

 8. O lul se kuptoj si perfiton qeveria kur fsheh numrin e vdekjeve, si me fshe ndonje krim. I vetmi qe ka fshehur krim ka qene sal birisha kur ishe ti minister ne 21 janar. Po hajt vari lesht merru dicka se te ishte mileti ne terezi e dija sa cicerije dhe ti dhe Rama.

 9. Cnjerezor je ti, o Monster.

  Ideologjikisht, ti nuk je Socialist apo Social Demokrat.

  Ud3ologjikisht, Ti je nje Konceskonar.

  Parate qe u ke dhene Vilma Nushit, mund te beje nje Spital te Ri te Infektivit.

  Eshte ai qe ka lene Enveri.

  Kapitalizem ku BIZNESMENET, varen tek Kincesionet.

  Ere Mut mban Ti, por SPAKU nuk merret me Koncesionet e tua.

 10. Do te qihet mamaja per sevdekuri,Edvin !
  Me kete qe po u ben Shqiptareve,mbaje mend mire qe do te pesosh me keq se Gedafi ?
  Ti mund te kapesh çdo pike te joarayes qe mund te kap nje qenije humane,por ti nuk je e tille !?
  Katil njeri,te ka dale boja,tregove se nuk je gje tjeter veçse biri i nje krimineli,monster e shkuar monstres !
  Si ka mundesi qe arrite te fshehesh numrin e te vdekurve,monster ?
  Si ka mundesi qe perdhos kufomat monster ?
  Ti,vetem ti mund ti besh keto ?!
  Hedh gurine fsheh doren plehre !
  Nuk jane mjeket qe i bejne keto,ti vetem ti:Zoti i madh te vrafte,mishi te rente copa,copa !

 11. Ne VDEKSH ti o PLERE familjarisht nuk do e fshehesh dot, ate dite do bijen fishekziaret 24 ore, ate dite do ju terheqim zvarre si bustin e merhumit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu