• |
ide | kryesore

Rama qytetarëve: Kufizoni lëvizjet që të shmangim një tjetër mbyllje

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje qytetarëve që të kufizojnë lëvizjet dhe të shmangin një mbyllje tjetër totale.


Ai gjithashtu shton se me dimrin do të kalojë edhe pjesa më e vështirë e pandemisë.


 “Ne do e fitojmë këtë luftë. Me mund të vazhdueshëm, pa u lodhur. Ju lutem të gjithëve, kufizoni çdo lëvizje që është e mundur, kontribuoni që të shmangim një mbyllje tjetër, me çdo mënyrë. Dhe as mos dyshojmë në vërtetësinë e informacioneve për të cilat autoritetet e qeveria mban përgjegjësi të lartë, dhe as mos bini pre e frikës nga ata që fatkeqësisht ju duan mish për top për pushtet.
Do e kalojmë edhe këtë dimër të vështirë, dhe bashkë me të do e kalojë Shqipëria pjesën më të madh të të keqes që na zuri”, tha Rama.

5 Comments

 1. se çfarë fiton Qeveria që të fshehë vdekjet dhe çfarë fitore politike është e opozitës, nëse vdekjet janë fshehur dhe ajo i zbuloi.

  Fshehja e vdekjeve është një proces ligjor dhe administrativ. Një i vdekur ka një procedurë ligjore që lë gjurmë në përcjelljen e tij në botën tjetër. Që nga shkresa e parë e konstatimit të vdekjes, e deri në funeral, ka një gjurmë të verifikueshme shkresash, që shoqërojnë të vdekurin.

  Duhet të urdhërosh mjekun ligjor të mos regjistrojë shkakun e vdekjes, pastaj me radhë gjithë zinxhirin e administrimit të këtij procesi, deri tek funerali.

  Duhet të korruptosh familjarët të mos tregojnë që i afërmi vdiq nga COVID-19, se dëmtohet Edi Rama. Pastaj duhet të bësh kujdes dhe në lagje apo fshat, të mos merret vesh.

  Dhe akoma më shumë, duket sikur gjithë Shqipëria është e mbushur me besnikë të Edi Ramës, që jetën e japin, por vdekjet i nuk tregojnë nga inati i Lulzim Bashës.

 2. Po Armiku i Padukshem, c’thote?
  Ai te ka thene qe, meqe ke zgjedhje ne Prill, mund te mos i mbyllesh akoma shqiptaret sic i mbylle KOT SE KOTI NE MARS-PRILL me nga 10-15 raste?
  Se po te kishe zgjedhje pas 1 viti do te na kishe futur ne shtepi qe ne 11 paradite, o KUMANDAR LEGJENDAR PANGLOBAL!
  Bëj babaxhanin edhe nja 4 muaj, bëj!
  Vdektë nënë Pashakua per ti, o ILL I PASHUAR!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu