• |
ide | kryesore

22 vjet nga miratimi i Kushtetutës nga populli/ Meta: Vetëm qytetarët do t’ia kthejnë legjitimitetin institucioneve përmes referendumit të 25 prillit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti IIir Meta shkruan bë Facebook se sot bëhen 22 vjet nga miratimi i Kushtetutës nga populli.


Meta thekson se vetëm populli do t’ja kthejë legjitimitetin institucioneve përmes referendumit të 25 prillit.


Postimi i presidentit të Republikës Ilir Meta:

Sot mbushen 22 vjet nga Referendumi i 22 nëntorit 1998, miratimit të Kushtetutës nga populli.

Neni 2 i saj, thotë: “Sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket vetëm popullit”.

Vetëm populli do t’ja u kthejë legjitimitetin institucioneve përmes REFERENDUMIT të 25 prillit. 🇦🇱

12 Comments

 1. Nuk ka faji ai qe thote kazan. Ripostim facebooku. E beni lajm. Ctju thuash. E keni ul fare steken e perdorimit te llapes.

  1. Kujdes se nje fjale thote. *shkoj per pithe e hengri kare*
   edhe ti se mos shkon te qish bythe e ha ne bythe.
   aahhahahahaha sa gomare qe jeni ju komentusat e sales

  1. ahahhahaha edhe ti bythqire je se ju e njihni mire njeri-tjetrin
   edhe po te jeshe ste shaj jo, se per vete je, edhe ju bythqirat keni nje gje te mire se e beni mutin pashtrenguar hahahahahah

 2. Patjeter Like. Mezi presim te votojme Monen kryeministre, dhe ty te te kemi president. Dhe pastaj te lulzon ky vend.
  Tani u rriten dhe femijet, do kemi ministra te forte. Me burre kokloqe se ty, se ben nena.

 3. Me ne fund. Iliri do na siell demokracin.
  Me ne fund do vij dhe ajo dit. Lume si ne.
  Po cdo gje ne demokraci ka nje cmim.
  Per fatin ton te mire ILIRIT ja dim cmimin.
  7% e ka ai.

 4. O TE QIFSHA ROPT TY DHE KUSHTETUTEN TUAJ TE KURVAVE. PO PSE KUSHTETUTE ESHTE KJO ? PSE NUK E NDRYSHUAT ? APO SEPSE LIVADHISNI SI TJU DOJE PALLA? NDRYSHONI SE PIDHIN E MOTRAVE DO MERRNI ME VETE . ÇA THOTE MURGESHA O LIKE?

 5. O Like o kokebole, zbrit nga kali dhe zgjohu.
  Nuk frymezon kerkend. Je vetem nje hajdut i rendomte.
  Ti e di ku e ke vendin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu