• |
ide | kryesore

Kaos te Sanatoriumi/ Ambulancat qëndrojnë para spitalit me pacientë

-Instant, Lajme, Të fundit

Situata në spitalin “Shefqet Ndroqi” ose Covid-2 është kthyer në kaotike dhe si rrjedhojë përpara ambienteve të spitalit ndodhen disa autoambulanca. Ambulancat janë të vendosura para urgjencës së Sanatoriumit me pacientët, ndërkohë që mjekët afrohen vazhdimisht për t’ju dhënë atyre trajtim. Ende nuk është e konfirmuar nëse në spitalin Covid2 janë ezauruar të gjithë shtretërit. Gjatë natës mjeku i këtij spitali Dritan Koçiaj ka bërë një thirrje përmes rrjeteve sociale ku tregonte se në Sanatorim nuk ka shtretër, prandaj pacientët po marrin trajtim në ambulanca.


“Pacientët me Covid në ambulanca”/ Mjeku jep alarmin: Te “Shefqet Ndroqi” s’ka më vende


Koçiaj i kërkoi kryeministrit Edi Rama dhe Komitetit të Ekspertëve të reagojnë menjëherë, pasi sistemi po shkon drejt kolapsit. Mjeku theksonte, se njësoj si ai, janë edhe 6 autoambulanca të tjera me pacientë.

4 Comments

 1. Qindra personalitete shkruan dhe ngushëlluan dje, ndarjen nga jeta të Bashkim Koplikut, me përjashtim të atij që e kish detyrim i pari.

  Sali Berisha e kishte zv/kryeministr por si zakonisht e kishte hedhur rrugve sespe ashtu ka bërë 100% me çdo numrrat dy në parti.

  Unë po ju kujtoj që ai nxori nga partia gjithë nunrat 2 dhe zv/kryeministrat.

  Bashkim Kopliku

  Dashamir Shehi

  Gramoz Pashko

  Ilir Rusmaili

  Bamir Topi

  Gazmend Oketa

  Jozefina Topalli

  Vet i zgjidhte dhe vet i denigronte.

  Vet i bënte heronj dhe pastaj i bënte tradhtar.

  Sali Berisha i hedh rrugve duke i vrarë politikisht, por më pas hyn në hasmëri për së gjalli dhe për së vdekuri.

  Aq shumë i urren sa nuk i uron dot as kur ndrrojnë jetë.

  Mos e shihni Berishën me kostum dhe kollare, sepse aty nuk do e dalloni shpirtin e tij.

  Populli thotë:“Djalli fshihet në detaje”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu