• |
ide | kryesore

Shifra të larta në Kosovë, 10 viktima dhe 707 raste nga Covid-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Kurba e infektimeve nga Covid-19 në Kosovë vijon të mbetet e lartë.  Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1.831 mostra, të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 707 raste pozitive.


Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 4 raste ( vjeç), Dragash 1 rast ( vjeç), Istog 1 rast ( vjeç), Klinë 1 rast ( vjeç), Podujevë 1 rast ( vjeç), Shtime 1 rast ( vjeç), Vushtrri 1 rast ( vjeç).


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu