• |
ide | kryesore

Video/ Ish-deputeti Gjunkshi denoncon: Ministrja Xhaçka përdor helikopterët e ushtrisë si taksi për takimet e PS-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-deputetit Xhemal Gjunkshi ka akuzuar ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se përdor helikopterët e ushtrisë për të zhvilluar takime elektorale në Dibër. Me në të një vidoje të postuar në rrjetin e tij social, Gjunkshi thotë se Xhaçka harxhon 10 mijë euro të shqiptarëve çdo javë me helikopter.


“Në vend që paratë të shpenzohen për të ndihmuar njerëzit në këtë kohë të vështirë, Olta Xhaçka përdor helikopterin e Ministrisë së Mbrojtjes për fushatën e PS në Dibër. 10 mijë euro çdo javë, prej gati një viti do të thotë që vetëm Olta Xhaka, për interesa pricatë partiakë, ka shpenzuar gati gjysëm milioni euro nga paratë e qytetarëve.  Është një shpërdorim skandaloz, që revolton çdo qytetar, i cili harxhon 100 mijë lekë për tamponin në privat, që blen vetë bombolën e oksigjenit, që rri me frikë në zemër, se nuk ka ku të perplaset”, shkruan Gjunkshi. Sipas ish-deputetit shpenzimet marramendëse të ministres Olta Xhaçka revoltojnë çdo biznes që vuan mungesën e mbështetjes nga kjo qeveri dhe thjesht tregon si kjo qeveri tallet me qytetarët.


 

10 Comments

 1. Ku janë tani ata që votuan këta të degjeneruar dhe partinë e tyre në pushtet? E shikoni çfarë i bëtë vetes dhe gjith vendit?? Dhe prisni se s’kemi parë gjë akoma!

  1. Ja ku jam o MIri b. q..i .
   I votova dhe do ti votoj prap ne menyre qe ju gomeret e PDs qe vini ketu per te bere propagande te mos ta ngrini prap koken siper. Nuk e meritoni.
   E gjithe kjo deklarate e ketij ish gjeneralit , qe ra nga froni, ish deputetit qe ngeli rrugeve eshte nje genjeshter . Tamam ferra per tju ushqyer ju trutharet per te bere te tilla komente sic ke bere ti.
   Deklaratat per mediat e PDs jane tamam ushqim per gomeret e aj. Cdo departament i PDs ka bere deklarata , jo per arsimin , jo per mjeksine , jo per policine.. vetem Gjunkshi kishte ngelur pa e hapur zerin. Sikur nuk shkonte . Qe ta meritoje vendin e deputetit duhet qe dhe ai te dilte dhe te bente nje deklarate. Gjeti nje video te nje elikopteri te ndezur ( qe nuk dihet se ku eshte , dhe se a eshte ministrja brenda ne te ) dhe filloi hartimin propagandistik te PDs. Kaseta te sterdegjuara. .

   1. E di që ju sociopatet e PS ketu jeni, s’keni ku shkoni se juve ne llum jetoni dhe gëzoni. Po patjetër, per juve çfarë thotë gjenerali është “e rreme”, çfarëdo qe nuk flet mirë për kriminelët në pushtet duhet hedhur poshtë, dihet loja.

    Po pate ndonjë gjë tjetër thuaje, unë ketu jam!

    Dhe mos u bëj merak se edhe dita juaj po vjen! Fytyra te poshtra!

 2. I lumte bytha,edhe Shkullaku po te ishte do ta perdorte helikopterin per te bere shurren.
  Ne Kanada ish K/ministri Harper mori ne mbrojtje ministrin e luftes sikur e kishte derguar me sherbim ne nje zone ku gjuhej peshku salmon.Si te thuash costoja ishte 150.000$ cnd per nje peshk,qejfi nuk paguhet me para.
  Dokrra elektorale,i lumte asaj ministre.

  1. Kjo nuk do të thotë që kryeministri kanadez është burrë i mire se paska marr ne mbrojtje ministrin e tij të mbrojtjes kur ka shkuar për peshkim. Mos fol budallalliqe!

   Se është nje lider i vendeve perëndimore nuk e ben ate automatikisht burre apo grua te mire. Dhe as nuk po e përmend këtu tradhtarin kryeminister Justin Trudeau për atë maskaradë që po i bën Kanadasë me përkrahjen për “Great Reset” (e keni në Youtube).

   1. O ti Miri o Mira ,, si ta thone emrin.
    Jam shume dakort me ate qe ke shkruar me siper.. problemi eshte qe deklarata e ketij Gjuncit eshte genjeshter ( keshtu e mendoj une ) . Sepse e di qe Xhacka qe kur mori postin e ministres vuri standarte dhe rregulla etike shume te larta. Edhe sikur Rama tja kerkonte qe ajo te bente nje gje te tille , do ta conte Ramen ne djall. Qe kur ate ministri e mori ne dore Kodheli , u vendosen rregulla etike strikte. Dhe nuk pyetet as Rama e as njeri tjeter. Sepse e di qe e ka ‘ cuar Ramen ne djall’ kur Rama i kerkoi qe ajo te bente dicka per partine.
    Mjafton te lexosh deklaraten e ketij palo ish gjenerali.. Nuk jepen as vendet se ku ka shkuar Xhacka me helikopter , as ditet , asnje detaj.. Deklarata ishte thjesht nje hartim i klases se 6te me teme , RRADHA IME TE SHAJ QEVERIN ETANI ! . Hartim qe te gjithe prtendentet e PDs qe duan te behen deputete duhet ta kalojne me sukses.
    Jam gati te ve doren ne zjarr per Xhacken. Per ministrat e tjere nuk e marr ate guxim , por per Xhacken PO.

    1. Nëse është gënjeshtër deklarata e gjeneralit ajo mbetet për tu pare, sic e the edhe vete qe MENDON se nuk është e vërtetë, jo se e di.

     Sa per korrupsionin e kesaj qeverie (po edhe atyre te PD) une i besoj te gjitha, se Rama me shokë kanë bërë qindin. Prandaj të rekomandoj kur te votosh herën tjetër, voto mbi baza objektiviteti dhe jo partiake.

     P.S. Une jam Miri, gjinia mashkullore.

 3. Une ska hyp kurre as ne gomar lere qe ne helikopter as qe behet fjale.
  Shyqyr qe hypi diku tjeter qe s’duhet Halikopter .

  .

 4. Muhabet koti. Ajo ka qënë gjithmonë e ditur. Nuk do të bëhej ministre mbrojtjeje ajo tyryfycka nëse nuk do të ishte e përkulur për interesa partiake.
  Nuk besoj se ka ndonjë aftësi ushtarake apo administrative për të marrë vendin e Ministrit të Mbrojtjes. (Nuk po llogaris këtu lëpirjen e ….)
  Prandaj mos u habisni.
  Gjithësesi herës tjetër i kërkojmë ish Deputetit Gjunkshi ti nxjerri me fakte (process verbale)
  1) Kur është ngritur helikopteri,
  2) plani i fluturimit dhe
  3) cila ka qënë arsyeja/urdhri i atij fluturimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu