• |
ide | kryesore

Vlorë/ I vendoset 500 gr eksploziv makinës, pronari pikas pakon e dyshimtë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një sasi lëndë eksplozive është vendosur poshtë një automjeti në qytetin e Vlorës, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Kjo pasi, pronari i makinës S. Binaj e ka pikasur pakon e dyshimtë poshtë makinës dhe ka njoftuar policinë.


Ndërhyrja e forcave xheniere ka bërë të mundur çaktivizimin e lëndës plasëse poshtë automjetit. Sasia e eksplozivit mendohet se ishte rreth 500 gr. Policia ka nisur hetimet për të shkuar në gjurmët e autorëve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu