• |
ide | kryesore

Aksidenti në ‘Shkallën e Tujanit’, shkon në 2 numri i viktimave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rëndohet bilanci i aksidentit të ndodhur dje tek ‘Shkalla e Tujanit’, ku pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën pasagjerja e mjetit, Defa Kaloshi, 73 vjeç, nëna e drejtuesit të mjetit.


Kujtojmë se dje humbi jetën edhe Hider Daci, i cili po ashtu pasagjer. Ndërkohë që në gjendje të rëndë është edhe pasagjeri tjetër që udhetonte me këtë makinë. Polica arrestoi drejtuesin e mjetit, Neki Kaloshi, i cili duke drejtuar një “Land Rover”, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dale nga rruga.


Po hetohet firma sipërmarrëse që po kryente punime në rrugë, kompania “Gjoka Construksion”, në lidhje me punimet dhe masat e sigurisë në punë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu